Dantel Mutfak Takımı Modelleri

Dantel Mutfak Takımı Modelleri

Evlerinizde dantel nostaljisini ve romantizmini yaşamayı seviyorsanız, evinizin her odasında dantel tığ işlerine yer veriyorsunuz demektir. Tekstil ürünleri ve konfeksiyon işlerinin zaman içerisinde ciddi bir ivme kazanmasıyla uzun bir süredir dantel işler evlerde eski saltanatını sürdüremiyordu. Ancak son yıllarda el işlerine verilen kıymetin artmasıyla dantel kaybettiği yeri geri kazanmaya başladı. Danteli evinizin her köşesinde keyifle kullanabilir, şıklık yarışında yerinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Dantelin yakıştığı mekanlardan biri de hanımların en çok vakit geçirdiği yerler olan mutfaklardır. Eskiden dantel mutfak takımı olmayan çeyiz sandığı yoktu, hanımlar siz de sandığınızı bir karıştırın bakalım işinize yarar bir şeyler bulabilecek misiniz?

Tığ işi dantel mutfak takımı modelleri ana başlık olarak ikiye ayrılıyor dersek yanılmış olmayız. Bütün olarak örebileceğiniz dantel motifleri ya da uygun bir kumaş seçip sadece bir köşesine dantel örüp, çevresini yine dantel kenarla süsleyeceğiniz tarz mutfak takımları yapabilirsiniz. Her iki şekilde de dantel mutfak takımı yapımı göründüğü kadar zor değildir. Mutfak peçetelerinin küçük ebatlı oluşu işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Dantelin mutfağınıza getireceği zarafeti ve şıklığı düşünecek olursak örneğiniz zor da olsa vereceğiniz emeğe fazlasıyla değecektir. Ünlü mağazalarda ateş pahasına satılan dantel mutfak takımı örneklerine mutlaka rastlamışsınızdır. Bu kadar pahalıya satılıyor olmasının en önemli sebebi, el işçiliğinin artık evlerin dekorasyonunda yeniden moda olmasındandır. Sizin becerikli elleriniz ve sınırsız hayal gücünüz, inanıyoruz ki evinizi kendi el emeği, göz nurunuzu dökeceğiniz dantel mutfak takımı örecek güçtedir. İhtiyacınız olan evinizin mutfağına uygun bir dantel mutfak takımı örneği bulmak ve gerekli malzemeleri satın almak. Öreceğiniz dantel mutfak takımınız, mutfağınızın yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayacak ve siz de bunu gururla sergileyeceksiniz.

Diğer el işi modellerimiz ve örneklerimiz için örgü ve dantel işleri bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. İçeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızda ve üye olduğunuz sayfalarda paylaşırsanız seviniriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Dantel dedi ki:

    hepsi birbirinden güzelmiş

    1. emine ekşi dedi ki:

      hepsi bir birinden cok güzel elinize sağlik

BİR YORUM YAZ