Örgü Mandal Önlüğü Modelleri

Yaşları yarım yüzyıla yaklaşan neslin çok iyi hatırlayacağı eski günlerde, alım gücünün az olması ve bu denli ev dekorasyonu fikirlerinin patlamamış olması nedeniyle; evlerde aklınıza gelen her şey için örgüler yapılırdı. Gaz lambası örtüsü, sürahi örtüsü, çaydanlık örtüsü, ütü örtüsü, örgü terlik çantası, tesbih kesesi, örgü paspaslar, soba örtüleri, örgü mutfak önlüğü ve örgü mandal önlüğü aklımıza gelen en ilginç örgü aksesuarlar.

Bahsettiğimiz örgü aksesuarların günümüzde pek fazla işlevi kalmamakla beraber, nostaljik bir hava yarattıklarını da söylemeden geçemeyeceğiz. Bu örgü skalasından tığ işi mandal önlüğü modelleri her daim kullanılabilecek ve çamaşır asarken işinizi kolaylaştıracak örgü işlerin başında geliyor. Değişik mandal önlüğü örnekleri araştırıp seçerek kendinize keyifli örgü önlükler örebilir, bazılarını sevdiklerinize armağan da edebilirsiniz. Rengarenk ve kalın iplerle hazırlayacağınız sevimli mandal önlüklerinizi değişik çiçek figürleriyle de süsleyip daha hoş bir havaya büründürebilirsiniz.

Örgü örmeyi seven hanımlardansanız kolay mandal önlüğü yapımı sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Detaysız, dümdüz bir önlük örüp çeşitli aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Dantel mandal örtünüz için iki parça örmelisiniz. Alt parça daha büyük olacak şekilde örülüyor. Üst parça ise alttakinden daha küçük olmalıdır. Kısacası üst parça, yaptığınız modele göre bir cep görüntüsü vermeli. İki parçayı bitirip birleştirdikten sonra ise sıra her iki yana önlüğünüzü belinize bağlayabilmek için öreceğiniz bağcık bölümüne geliyor. Modeliniz değişik örneklerden oluşuyorsa ekstra süsleme yapmanıza gerek yoktur. Daha önce belirttiğimiz gibi düz bir örnek seçtiyseniz zevkinize göre farklı motifler, kurdeleler veya işlemeler uygulayarak önlüğünüzün havasını değiştirebilirsiniz. Evet hanımlar, uzun süredir ortalıklarda görünmeyen örgü mandal önlükler yeniden hayatımıza girip işlevsel bir aksesuar olmayı bekliyor.  Örgü iplerinizi ve tığınızı hemen hazırlayın ve işe koyulun.

Evlerinizi şenlendirecek pek çok aksesuarın evde yapımı ile ilgili içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz. Kendin-Yap bölümümüz sizleri bekliyor. Bu içeriklerin daha çok kişiye ulaşması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız yeterlidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ