Danteller Nasıl Yıkanır? Dantel Yıkama Yöntemleri!

Danteller Nasıl Yıkanır? Dantel Yıkama Yöntemleri!

Danteller nasıl yıkanır? Sitemizde dantellerle ilgili yüzlerce yazı yer almaktadır. Bugünkü yazımızda dantel temizleme yöntemleri ele alındı. Sizler için düzenlediğimiz içeriklerimizde videolu anlatımlarımız da vardır. Dantel temizleme nasıl olur? Dantel nasıl yıkanır? Canimanne.com adresimizdeki Dantel kategorisinden dantel modellerine ulaşabilirsiniz. Dantel yıkama ile ilgili tüm detayları da yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dantel Nasıl Temizlenir?

Geçmişten günümüze kadar ulaşan dantellerin her ne kadar modasının geçtiği düşünülse de evlere ve çeyizlere kattığı şıklık hala tercih edilmelerini sağlar. Model model ve renk renk dantellerle bezenmiş çeyizler göz kamaştırmaya devam eder. Dantel kullanan hanımlar nasıl temizlendiği ile de ilgilenirler. Danteller nasıl yıkanır diye merak eden hamarat hanımların bilmesi gereken ipuçları vardır. Bunların başında dantel temizleme işleminin hassas bir işlem olduğu gelir. Ayrıca dantel nasıl ütülenir konusu da özen gösterilmesi gereken bir konudur.

Danteller Nasıl Yıkanır?

Danteller nasıl yıkanır diyorsanız öncelikle danteli yıkarken en iyi malzemenin sabun olduğunu bilmelisiniz. İşte dantel temizleme ipuçları…

  • Kirlenmiş dantellerinizi yıkayacağınız zaman temiz bir kavanozun içine su doldurun. Dantellerinizi atın ve çalkalayın. Böylece dantellerin yıpranmasını önlemiş olursunuz.
  • Dantelleri kolalamak yerine süte batırın. Böylece danteller zarar görmemiş ve sertleşmiş olacak.
  • Dantellerin beyazlaması ve sertleşmesi için pirinç suyuna da batırıp bekletebilirsiniz.
  • Dantellerinizi yıkadıktan sonra düz bir zemine sererek kurutun.
  • Danteller nasıl yıkanır ve sert hale getirilir sorusu yumurta sarısına batırmak şeklinde de cevaplanabilir. Daha sonra durulayın ve sıcak ütüyle ütüleyin.
  • Ihlamurlu suya batırıp çıkarttığınız danteller eskimiş gibi görünür. Dantellerinizin antika görünümünde olmasını istiyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Eskimiş ve yıpranmış dantellerinizi yıkamadan önce kenarlarından temiz bir beze tutturun ve o şekilde dantel temizleme işlemi uygulayın.
  • Dantellerinizi tül bir torbanın içine koyarak yıkamanız da yıpranmalarını önleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ