Canım Anne

Dantelli Pike Takımı Modelleri

Dantelli Pike Takımı Modelleri

 Yatak odalarının şıklığını tamamlayan pike takımlarının hazır olarak satılanları olduğu gibi dantel geçirmeli olanları da vardır. El emeği, el örgüsüne olan ilgi ve verilen değerin gün geçtikçe artması ile beraber örgüden, dantelden yapılan pike takımları da yeniden kullanılmaya ve bayanların gözdesi olmaya başlamıştır. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran pike dantel örnekleri olduğu gibi aynı zamanda yeni, güncel ve modern örnekler, modeller de bulunmaktadır.

  Dantelli pike takımları modelleri oldukça çeşitlidir. Metrelerce örülen danteller keten, saten kumaşlara geçirilerek pike takımı haline gelmektedir. Pike takımında örülen dantel kadar seçilen kumaşta bir o kadar önemlidir. El emeği verilerek yapılan dantellere yakışır kaliteli, pamuklu veya saten kumaşlar tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz kumaşı ve rengini kendi zevkinize, yatak odanızın mobilya, havasına uygun olarak seçerseniz daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Her ne kadar bir zamanlar dantelin modası geçti gibi tabirler kullanılmış olsa da dantel şıklığı ve zarifliği ile hak ettiği değeri yeniden kazanmayı bilmiştir. Yatak odalarına da dantel oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

  Dantelli pike takımı modelleri oldukça çeşitlidir. Pikeye geçirilmek için örülen danteller eskiden yalnızca beyaz renkte örülmekteydi. Günümüzde ise dantellerin renkli iplikler ile örülen modelleri de çıkmıştır. Dantelli pike takımları için örülen danteller tığ işi örgü ile yapılmaktadır. Değişen modaya ayak uyduran birçok model ve örnek bulunmaktadır. Dantele yeni başlayanlar için basit ve sade modeller olduğu gibi zor, ağır modeller de mevcuttur. Sitemizde bulunan görselleri inceleyerek dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ