Dar ve Sıkan Ayakkabıları Genişletme Yöntemleri

Dar ve Sıkan Ayakkabıları Genişletme Yöntemleri

Çoğu kişinin yeni ayakkabı aldığında yaşadığı genel bir sorun olan sıkan ve dar gelen ayakkabı sorunlarını size vereceğimiz yöntemler ile çözebilirsiniz.

Genellikle yeni ayakkabı aldıktan sonra ayakkabı ayağımıza dar gelir, sıkan veya arka kısmı vurur. Bu gibi sorunları evde basit yöntemler ile çözebilirsiniz. Ayakkabının ayağa vurması ya da sıkması genellikle numara ayağınıza göre olsa da sert deriden dolayı kaynaklanır. Ayakkabının derisinin sert olması veya arka kısmındaki dikişin ayağınıza değmesi deride tahrişler yaratmaktadır. Evinizde bulunan ve sıkan, dar gelen ve ayağınıza vuran ayakkabıları kullanabilmeniz için bu yöntemleri mutlaka deneyin.

Dar ve sıkan ayakkabıları genişletme yöntemleri

  • Gazete kağıtlarını sirkeyle ıslatın. Daha sonra ıslattığını gazete kağıtlarını ayakkabınızın içerisine doldurun. Ayakkabınızı bu şekilde bir gün bekletin. Daha sonra kağıtları çıkarıp rahatça giyebilirsiniz.
  • Derisi sert olan ayakkabıları genişletmek için ise ayakkabının içine bir miktar alkol dökün. İçine döktüğünüz alkolü iyice ayakkabının derisine yedirin. Bir gün boyunca bekletin ve giydiğinizde ayakkabınızın genişlediğini göreceksiniz.
  • Ayakkabınızın içerisine özellikle arka kısmına vazelin sürün. Daha sonra saç kurutma makinesi yardımıyla ayakkabınıza ısı uygulayın. Son olarak kalın bir çorapla ayakkabıyı giyin. Bu yöntem oldukça işe yaramaktadır.
  • Dar ve sıkan ayakkabıları genişletmenin en kesin yöntemi ise ayakkabıcıya götürüp kalıba sokmaktır. Kalıba giren ayakkabı genişler ve giydiğinizde daha rahat etmenizi sağlar. Arka kısmı vuran ayakkabıları ise ayakkabıcılar çekiç gibi sert bir aletle dövüp o kısmı yumuşatmaktadır. Bu sayede ayakkabınızın arka kısmı bir daha ayağınıza vurmayacaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ