Değişik El Örgüsü Bebek Şapkaları

   Kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biri de hiç şüphesiz ki atkı ve şapkalardır. Soğuk kış günlerinin de gelmesiyle beraber şapka ve atkılara olan ihtiyacımızda artmıştır. Hazır şapkalar olsa da el emeği ile yapılmış örgü şapkalar daha fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Yetişkinler içi yapılan modellerin yanı sıra bebekler için yapılan modelleri de mevcuttur.

   Bebek şapkaları çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Erkek ve kız bebekler için farklı modellerde tasarlanmaktadır. Şiş ile yapılan şapka modelleri olduğu gibi tığ ile örülen modeller de mevcuttur. Son zamanlarda özellikle de tığ ile yapılan modeller daha fazla rağbet görmektedir. Tığ ile düz bir şekilde örülerek üzerine motifler eklenmektedir. Kız bebek şapkalarının üstüne çiçek, yaprak, gül gibi motifler eklendiği gibi erkek bebek şapkalarının üzerine hayvan motifleri eklenebilmektedir.

Bebek şapkası yaparken cinsiyet ayrımı önemlidir. Kız ve erkek bebekler için farklı modeller vardır. Erkek bebek şapkalarında genellikle mavi, turkuaz, beyaz, krem, lacivert gibi sert renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kulaklı şapkalar daha fazla ilgi görmektedir. Kız bebekler için yapılan şapkalarda ise daha çok pembe, pudra, beyaz, lila gibi tonlar daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kız bebek şapkalarına figürler eklenerek ve kurdele, boncuk, inci gibi materyaller ile süslenerek renk katabilir, daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek şapkalarınızı tek renkten örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da renkli modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve tarzınıza kalmıştır. Bebeğinize en çok yakışacağını düşündüğünüz modeli seçerek bir an önce uygulamaya başlayabilirsiniz.

Sizde değişik bebek şapkası modelleri için sitemizdeki görselleri incelemeye başlayabilirsiniz. İlk bakışta şapka örmek zor gibi görünebilir. Ancak resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ