Denizde ve Havuzda Sağlığı Tehdit Edenler Hastalıklar

Denizde ve Havuzda Sağlığı Tehdit Edenler Hastalıklar

Denizde ve Havuzda Sağlığı Tehdit Edenler Hastalıklar

 Aşırı sıcakların başladığı yaz aylarında pek çok kişi denizlere ve havuzlara akın etmeye başlamaktadır. Ancak dikkat edilmez ise deniz ve havuz suyu pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Hem çocuk hem yetişkinler için bazı zararları bulunmaktadır.

Çocuğunuz serinlemek için girdiği havuzda iyi dezenfekte edilmemişse ise mikrop kapabilir ve tüm tatilinizi eziyete çevirebilir. Peki denizde ve havuzda sağlığı tehdit eden hastalıklar nelerdir? Bunları öğrenmek isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

blank

Denizde sağlığı tehdit eden hastalıklar 

  1. İyi dezenfekte edilmemiş havuzlar veya temiz olmayan denizler parazit ve virüs kaynaklı olan mide bağırsak sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sorun daha çok bünyeleri daha hassas olan çocuklarda ve bebeklerde daha sıklıkla görülmektedir. Siz ve çocuğunuz mide bağırsak enfeksiyonuna yakalanmış iseniz sürekli kusma ve ateşi hali ile karşı karşıya kalırsınız. Bu gibi durumlarda hafif yemekler yemek ve en kısa zamanda bir hekim tarafından yardım almak gerekir.
  2. Bütün gün pis ve iyi dezenfekte edilmemiş havuzda kalan çocuğunuz ve sizi tehdit eden bir diğer hastalık ise dış kulak yolu enfeksiyonudur. Bundan korunmak için kulak tıkayıcı kullanabilir ve girdiğiniz denizin temiz olduğundan, girdiğiniz havuzun dezenfekte edildiğinden emin olmalısınız.
  3. Pis deniz ve havuzların etki ettiği bir diğer hastalık ise göz enfeksiyonlarıdır. Korunmak için ise deniz gözlüğü kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ