Kenar Dantel Örnekleri

Kenar Dantel Örnekleri

Türk kadınının kutsalıdır danteller. Dantelsiz bir çeyiz boş bir çeyizdir. Her ne kadar günümüzde hazır dantellere bir kayış olsa da, el emeği-göz nuru olan, ilmik ilmik işlenen dantelimizin yeri her zaman başkadır.

Geçmişte 12 kişilik yemek masası örtüsüne kadar dantelden işlenirken, günümüzde daha kolay dantel örnekleri bizlerin kurtarıcısı olmuş ve dantelin o eşsiz zerafetini, daha pratik yöntemlerle evlerimizde sergilememizi sağlamıştır.

Zamana uyum sağlayan dantellerimiz, klasik beyaz dantel kalıbından çıkıp, renkli-simli iplerle,boncuklarla bezenerek evlerimize renk ve asalet katmaya devam ediyor. Oldulça geniş bir yelpazeye sahip olan dantel kenarı örnekleri de kumaş-dantel kombini ile evlerimizde modern-klasik bir hava yaratmamıza yardımcı oluyor.

Havlu kenarından tutun da,kumaş peçetelerinizde, kırlentlerinizde, muhtelif örtülerinizin kenarlarında kullanabileceğiniz kenar dantelinin uygulama alanı sizin hayal gücünüzle sınırlı.Neticede bu gözler “çiçeği burnunda kocasına kenar danteline sarılmış kaşarlı tost sunumu hazırlayan yeni gelinler” bile gördü :).Dolayısıyla zarafetin ve şıklığın sembolü olan dantel,bu alanda da kendini gösterek sunumlara kattığı o eşsiz havayı bir kez daha ispatlamış oldu :)

Ağır dantellere nazaran daha pratik ve daha kolay olan kenar dantel modelleri ile evinizin renklerini birleştirerek ortaya çıkartacağınız kombinler,işlerken ruhunuzu,sergilerken de becerilerinizi uzunca yıllar tatmin edecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ