Canım Anne

Derya Baykal Kalpli hirka anlatimi

Derya Baykal Kalpli hirka anlatimi

Sis no: 5,5
Örgü sekli: Düz örgü, pirinç örgü
Aksesuar: 5 adet dügme Not: Bu sirin hirkamzi yaparken nakonun renkleri ve malzemelerini kullandik. Siz kendi zevkinize uygun renklerle de yapabilirsiniz. Hirkamizin diagrami yazimizin sonunda verilmistir.
Yapilisi: ARKA: 56 ilmek baslanir ve 3 cm pirinç örülür. Di- agram takip edilerek pirinç örgü ile motifler yapilir. Beden boyu 19 crn de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. 12 cm daha örülerek arka yaka için ortadan 18 ilmek omuzlarda kalan 17’ser ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
ÖN: 32 ilmek baslanir ve 3 cm pirinç ötülür. Diag-ram takip edilerek ters örgü ile motifler yapilir. Beden boyu 19 cm de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. Kenar bordürü için ön ortadan 5 ilmek pirinç olarak örülür. Her 6 cm de bir 5 adet ilik açilir. Beden boyu 19 crn de kol evi için yandan ? sor ilmek kesilir. Reden boyu 27 crn de yaka için b+3+2 1 ilmek kesilir. Kol evi 12 crn de omuzda kalan 17 ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
KOL: 32 ilmek baslanir ve 4 cm pirinç örülür. Diagram takip edilerek pirinç Orgu ile motifler yapilir. Her 2 crn de bir yanlardan 1’er ilmek arttirilir. Kol boyu 23 crn de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. 1 cm daha örülerek butun ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Diagram:
 resimlere tiklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik sapka modelleriKalpli hirka anlatimi

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi