Örgü Hırka Erkek Yetişkinler için Yapılışı

Örgü hırka erkek yetişkinler için yapılışı görsel içeriği ve yazılı anlatımlı modelimizi inceleyerek uygulayabilirsiniz. Farklı ve video anlatımlı örgü modelleri için sayfamıza göz atmayı unutmayınız. Sayfamızda örgü modelleri geniş örnek içeriği bulunmaktadır. Erkek örgü modelleri hırka yapılışları ve anlatımları bulunmaktadır. Yazımızın içindeki linke tıklayarak örgü çalışmalarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Örgü hırka modeli, hırka yapılışı, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı modellerimiz için linke tıklayabilirsiniz.

Örgü Hırka Erkek Yetişkinler için Yapılışı

  • : Orta
  • : 5
  • : 5 Adet düğme
  • : İlkbahar, Sonbahar, Kış

Yapılışı:

 

blank

Örgü Erkek Hırka Modeli (Yetişkinler için)

ARKA:

1- 90 ilmek başlanır, örgü boyunca 1 düz+2 ters lastik örülür. 2- Beden boyu 48  cm de takma kol evi kesme tekniği her iki taraftan her ön sırada 3 defa 1’er ilmek kesilir. İlmekler 3’er ilmek içeriden kesilir. 3- Beden boyu 73 cm de kalan ilmekler kesilip bitirilir.

ÖNLER:

1- 55 ilmek başlanır, 5 cm 1+2 lastik örülür. İlmekler; ön ortasından başlanarak 19 ilmek 1+2 lastik, 24 ilmek 1 no.lu diyagram, 12 ilmek 1+2 lastik şeklinde dizilir. 2- Beden boyu 47 cm de 1 no.lu diyagramın üzerine 2 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır. Diyagramın orta kısmı 2 sıralı pirinç örülür. 3- Beden boyu 48 cm de kol evi için bir taraftan her ön sırada 3 defa 1’er ilmek kesilir. 4- Kol eviyle aynı sırada yaka için ön ortasından diyagram uygulanan ilmekler 2 no.lu diyagramda gösterildiği şekilde kol evine doğru kaydırılarak örülür. 5- Kaydırma işlemi yapılırken 1’er ilmek artışı yapılır. Bu işlem toplam 11 defa yapılır. Kaydırılan ilmekler de 1+2 lastik örülür. 6- Beden boyu 73 cm de omuz için bir taraftan 24 ilmek kesilir, ön ortasında kalan ilmekler 10 cm daha 1+2 lastik örülüp bitirilir. 7- Bitirilen taraftan iki ön birbirine dikilip, arka yakaya dikilir. 8- Sol ön ortasında 10 cm arayla 5 adet ilik açılır.

blank

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ