Diş Macununun Bilinmeyen Faydaları

Diş Macununun Bilinmeyen Faydaları

Diş Macununun Bilinmeyen Faydaları

Ağız ve diş sağlığında, temizliğinde kullanılan diş macunlarının farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Farklı kullanım alanları pek bilinmese de aslında oldukça işe yarar faydaları bulunmaktadır.

Diş ve diş eti temizliğinde kullanılan diş macununun farklı kullanım alanları arasıdan birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

dis-macununun-bilinmeyen-faydalari

  • Banyo aynasının buharlanmasından rahatsız oluyorsanız bunu engellemek için diş macunundan faydalanabilirsiniz. Bir pamuk üzerine bir miktar diş macunu sıkınız ve ardından aynayı bununla siliniz. Bu işlem sonucunda aynanız buharlanmayacaktır.
  • Diş macununu bebeğinizin emziğini dezenfekte etmek için kullanabilirsiniz. Emziği diş macunu ile yıkayınız ve bol su ile durulayınız.
  • Cildinizde oluşan sivilcelerden rahatsızsanız eğer diş macununu tabaka halinde sivilce olan bölgeye sürünüz. Sivilcenin kuruduğunu ve bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz.
  • Beyaz spor ayakkabılar sık sık kirlenir, lekeler oluşur. Bu lekeler ise kolay kolay çıkmaz. Bunun için diş macunu ve eski bir fırça ile spor ayakkabınızı fırçalayabilirsiniz. Pırıl pırıl ve bembeyaz olacaktır.
  • Halıda oluşan lekeler, özellikle meyve suyu, çay lekeleri oldukça inatçı lekelerdir. Bu lekelerden kurtulmak içinde diş macunundan faydalanabilirsiniz. Diş macununu leke olan kısma sıkınız ve nemli bir bezle siliniz.
  • Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan böcekler ve sivrisineklerin ısırıklarından arta kalan kaşıntı ve kızarıklık içinde diş macununu kullanabilirsiniz.

dis-macununun-bilinmeyen-faydalari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ