Doğalgaz Faturası Düşürme Yöntemleri

Son zamanlarda artan ekonomik kriz ve zamlar nedeniyle artan doğalgaz fiyatlarını düşürmek için önerileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Özellikle büyük evlerde kış aylarında fazla kullanılan doğalgaz artan zamlarla birlikte cep yakmaya başladı. Çoğu alt gelirli vatandaş şimdiden faturaları düşürme yöntemleri aramaya başladı. Doğalgaz evlerde sıcak su, yemek ve ısınma için kullanılmaktadır. Bu nedenle kış aylarında evi ısıtmak için kullanımı artar. Yaz aylarına göre faturalar en az 3 katı gelmeye başlar. Zaten pahalı ve zamlı olan doğalgazın faturasını düşürmek için neler yapabiliriz, nasıl tasarruf yöntemleri yaratabiliriz aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Doğalgaz Faturası Düşürme Yöntemleri

  • Sadece kullandığınız alanları yakın. Örneğin kullanmadığınız salon, çocuk odası veya dolap odasının kaloriferlerini kapatın. Bu şekilde daha az doğalgaz yakmış olursunuz.
  • Sürekli olarak kombiyi aç kapa yapmayın. Orta sıcaklıkta sürekli açık bırakın. Her açıp kapama yaptığınızda ısınmak için daha çok doğalgaz harcanacaktır.
  • Radyatörlerin arkasına ısı kaybını önlemek için yalıtım malzemesi koyun. Böylelikle ısı dışarıya değil de içeriye gelecektir.
  • Petek üzerinde herhangi bir kıyafet veya bez kurutmamaya çalışın. Kıyafetler kururken peteğin ısısını alacağı için daha fazla doğalgaz yakacaktır.
  • Kombinizin ve peteklerin doğru çalıştıklarına emin olun. Aksi takdirde daha fazla doğalgaz yakılacak ve daha fazla fatura gelecektir.
  • Peteklerin önünü kapamayın. Önünü kaparsanız ev daha az ısınır ve sizde daha fazla kalorifer açıp doğalgaz faturasını arttırırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ