Dünya Dağlar Haritası

Dünya Dağlar Haritası

Dünya dağlar haritası ile dünyanın herhangi bir yerinde yer alan tüm dağları ve yüksekliklerini ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz.

Dağlar haritasında dağ çeşitleri, dağ yükseklikleri, büyüklükleri, oluşuma göre dağlar yer almaktadır. Ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyada yer alan büyük küçük her türünden dağı haritalar sayesinde görmem mümkündür. Dağlar tektonik ve volkanik dağlar olmak üzere ikiye ayrılır. Veya dağları tek dağlar ve sıra dağlar olarak da ikiye ayırabiliriz. Dağlar oluşumuna göre kırık ve kıvrımlı olarak ayrılmaktadır. Dünyanın en büyük dağı Everest dağıdır. Türkiye’nin en büyük dağı ise Ağrı dağıdır.

Genellikle dağlık bölgelerde yaşam zor olduğu için yerleşim yeri neredeyse yoktur. Yüksek dağlara tırmanmak ise günümüzde bir spor olarak yapılmaktadır. Dağların zirvesine çıkıp yeryüzünü bulutların üstünden izlemenin keyfi ise paha biçilmezdir.

Dünya Dağlar Haritası

Aşağıda yer alan dünya dağlar haritaları sayesinde dağlar hakkında merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Dünya dağlar haritalarını tarayıcıdan çıkarıp ödevlerinizde, derslerinizde kullanabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm coğrafya haritalarını inceleyip ülkemiz ve dünya hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yıldız dedi ki:

    Haritada numaralandırma yanlış olmuş volkanik dağlar özellikle . Fuji vs.

BİR YORUM YAZ