Canım Anne

Dünya Kültür Haritaları

Dünya Kültür Haritaları

Kültür bölgeden bölgeye, ülkeden ülkeye çeşitlilik gösteren dünyanın her yerinde farklı yaşanan bir oluşumdur. Dünya kültür haritaları sayesinde her ülkenin ve bölgenin kültürlerini öğrenebilirsiniz.

Kültür haritaları kültür bölgelerini gösteren haritalardır. Dünya üzerinde bilinen belli başlı kültürler vardır. Örneğin Latin Amerika Kültürü, Slav- Rus Kültürü, İslam Kültür Alemi bilinen en önemli kültürler arasında yer almaktadır.

Kültür; Toplumların tarihi boyunca edindiği davranışlar, ürettikleri, maddi manevi değerleri, yaşama biçimlerini kuşaktan kuşağa aktarması demektir. Kültürü bilmeyen ve sahiplenmeyen kişilerden olmaktansa hakkı ile yaşayıp sonraki nesillere aktarmak gerekir.

Dünya Kültür Haritalarında ülke birliklerinin, büyük ülkelerin ve dini kültürlerin hangi bölgelerde olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca dünyada oluşan ilk uygarlıkların hangi bölgelerde ortaya çıkıp yayıldıklarını ve etki alanlarını da görmek mümkündür.

Kültür ilk uygarlıklar ile başlayan bir oluşumdur. Onlardan bize gelene kadar zamanla üzerine eklemeler gelmiştir. Dünya ilk uygarlıklar haritası sayesinde kültürlerin ortaya çıkma bölgelerini görebilirsiniz.

Dünya Kültür Haritaları

Dünya İlk Uygarlıklar Haritası

Dünya Kültür Bölgeleri Haritası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi