Canım Anne

Dünya Yer Şekilleri Haritaları

Dünya Yer Şekilleri Haritaları

Dünya Yer Şekilleri Haritaları sayesinde bölge bölge, kıtalara ve ülkelere göre tüm yer şekilleri özellikleri hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Yer şekilleri haritaları sayesinde vadiler, ovalar, tepeler, yamaç ve deltalar gibi oluşumların hangi bölgelerde hangi yaygınlıkta olduğunu görmek mümkündür. Yer şekilleri haritaları genellikle izohips yöntemi ile gösterilmektedir. İzohips yöntemi eş yükselti eğrisine göre gösterim demektir.

Dünyanın tamamı ele alındığında her kıtanın, ülkenin kendine özgü yer şekilleri bulunmaktadır. Yer şekilleri bölgeden bölgeye dünyanın çoğu yerinde değişkenlik göstermektedir. Fiziki haritalar arasında yer alan yer şekilleri haritaları renklendirme, kabartma, tarama, gölgelendirme ve izohips yöntemleri ile gösterilmektedir. Her yöntemin kendine özgü görünüm ve özellikleri bulunmaktadır.

Dünyada kaç adet baraj olduğu, dağ zirveleri, deniz seviyeleri, akarsular, kara buzul örtüleri, deniz buzul örtüleri gibi oluşumlar hakkında en detaylı bilgiler yer şekilleri haritalarında bulunmaktadır. Yer şekilleri haritalarında bölgelere göre yükseklik değerleri, tepe veya zirve noktaları gibi detay bilgiler de verilmektedir.

Dünya Yer Şekilleri Haritaları

dünya akarsular haritası

Dünya Dağlar Ovalar ve Plâtolar Haritası

dünya platolar haritası

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi