Duvar temizliğinin pratik yolları

Duvar temizliğinin pratik yolları

Duvar temizliğinin pratik yollar yapışan tozlar elimizden oluşan iz, mutfaktaki yağ sıçraması ve bir çok duvar lekesi zamanla oluyor. Silme işlemi yaparken boyanın kalitesi ve renginin açılmaması çok önemlidir.

Duvar temizleme işlemine geçmeden önce örümcek ağlarının alınması ve biriken tozların süpürge ile alınması uygun olacaktır. En önemlisi uygun bir deterjan seçiminde dikkat etmekte fayda var yanlış deterjan seçimi duvar boyasında açılma yapabilmesi yüksektir ilk olarak ufak bir köşesinde bez ile deneyip daha sonra devam etmekte fayda vardır.

Duvar nasıl silinir

Kullanılacak deterjanlar

• Çamaşır suyu

• Bulaşık deterjanı

• Arap sabunu

• Sirke

• Karbonatlı su

• Yağ sökücü

Duvar temizliğinin pratik yollar

√ İster sünger veya mop, yumuşak bez tercihiniz olabilir, Kova, sıcak su,

√ Toz kirlerini gidermek için sıcak suyun içine bir miktar sıvı bulaşık deterjanı sizlere yardımcı olacaktır. İster mop kullanımı uzanmak yerine iyi bir alternatif, temiz vileda ucu ile aynı işi yapabilirsiniz.

√ Yağ lekeleri özellikle mutfaktaki duvar yağları için kovaya sıcak su çamaşır suyu veya yağ sökücü yine bir miktar sıvı bulaşık deterjanı yeterlidir. Eldiven kullanımı gereklidir tahriş olabilir.

√ İs lekeleri en zor olanı yorucu, arap sabunu ve sirke ile temizlemek daha kolay olacaktır hem ellerimiz yumuşacık eldiven kullanımı istemiyorsanız.

√ Kalem izleri lekeleri için cif veye karbonat ile temizlemek mümkündür, karbonatı macun kıvamına getirip silin,

Duvar temizliğinin pratik yolları

Erkan Şamcı Duvar Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ