Düzenli Gardırobun 8 Sırrı

Düzenli Gardırobun 8 Sırrı

Siz de gardırobun önünde saatlerce kalmasına rağmen yine de her zaman giydiğiniz kıyafetleri seçmek zorunda kalanlardan mısınız? Her yere ve duruma uygun kıyafetleriniz olmasına rağmen sürekli bunu yaşıyorsanız giysi dolabınızla ilgilenmenin vakti gelmiş demektir. Kıyafetlerin fazlalığından gardırobunuzda her şey üst üste olduğundan aradığınızı bulamamanız çok normal. Bu sıkıcı durumdan kurtulmaya karar verdiyseniz, sizin için birkaç çözüm önerimiz olacak.

*Parça Parça Ayırın

Giysilerinizin hepsini bir günde derlemek istemiyorsanız, işinizi günlere bölebilirsiniz. Örneğin pazartesi günü pantolonlarınızı düzenleyin. Sabah pantolonlarla ilgilenip akşama doğru da gömleklerinizi düzene sokabilirsiniz. Sizi sıkmayacak, yormayacak şekilde planlama yaparsanız bir haftanın sonunda keyif alarak dolabınızı düzenlemiş olacaksınız.

blank

*Kullanmadığınız Eşyaları Ortadan Kaldırın

Dolabınızı düzenlerken, kıyafetlerinizi ayırma aşamasında en son ne zaman giydiğinizi hatırlayın. Yeniden giyer misiniz, neyle kombinleyebilirsiniz düşünün. Uzun süredir giymediklerinizi tekrar denemenizi öneririz. Kısacası giymeyeceğiniz, size uymayan kıyafetlerinizi ayırıp çevrenizde ihtiyacı olanlarla paylaşabilirsiniz. Böylece dolabınızdaki sıkışıklık da azalacak, ne olup olmadığını daha rahat görebileceksiniz. Son zamanlarda trend olan ikinci el kıyafetler satan sitelerde, kullanmadığınız giysilerinizi satabileceğinizi de hatırlatalım.

blank

*Dolap İçi Düzenleyiciler Hayat Kurtarır

Dolabınızdaki fazlalıklardan kurtulduktan sonra, dolap içi düzenleyiciler edinip dolabınızı yeniden istifleyebilirsiniz. Örneğin şal, kemer, fular gibi aksesuarları dolap kapağına monte edilen düzenleyiciyle halledebilirsiniz. İç çamaşırları ve çoraplar için bölmeli sepetler gayet kullanışlı oluyor.

*Gruplandırın

Giysilerinizi renklerine ve tarzlarına göre gruplandırmanız, aradığınızı daha çabuk bulmanıza yarayacaktır. Özellikle spor kıyafetleriniz, günlükler ve abiyeler olarak ana grup yaparsanız işiniz daha kolaylaşacaktır.

blank

*Etiketleyin

Kıyafetlerinizi düzenlerken, yakın zamanda giyeceklerinizi ortada bırakın. Başka mevsime ait kıyafetlerinizi kaldırın. Kaldırdığınız kıyafetleri etiketlerseniz, vakti geldiğinde hangi kutuda ne vardı bulmanız kolaylaşacaktır.

*Saklama Çözümleri Üretin

Kıyafetleri saklamanın en pratik yolu, son yıllarda oldukça revaçta olan vakumlu poşetler oluyor. Özellikle dolabınızda yer alan kışlık yorgan ve battaniyeler için mükemmel bir toparlayıcı oluyor vakumlu poşetler. Büyük eşyalar vakumlanınca epey yer açıldığını da göreceksiniz. Kıyafet ya da eşyaları vakumlarken içlerine naftalin ya da tebeşir atmanızı da yeri gelmişken önerelim

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ