Efe Yeleği Verevli Yapımı

Efe Yeleği Verevli Yapımı

Merhaba Hanımlar?‍♀️ Hepimiz birer örgü aşığıyız aslında öyle değil mi? Çocuklarımıza kendi ördüğümüz şeyleri giydirmek çok hoşumuza gidiyor. Özellikle komşu akraba oturmalarında yavrularımıza “Üzerindekini kim ördü?” sorusuna, evlatlarımızın havalı edası ile verdiği cevap: “Aanneeemmm.” demesi hepimizin hoşuna gidiyor öyle değil mi?
Gelelim Verevli Efe yeleğimize ; alışılagelmiş 3 ilmek ile başlayıp bir arttırma yöntemi ile giden Efe yeleklerinden farkımız olsun istedik ve bu yeleği sizler için örerek anlatımını en ince ayrıntısına kadar yaptık. Haydi gelin sizde alışılagelmiş Efe yeleklerini şöyle bir kenara bırakın ve Verevli Efe yeleğini sizler de yapın??
Gerekli Malzemeler
3.5 numara şiş
Nako pırlanta ip
ilmek işaretleyici
7 adet düğme(arzuya göre 8 de olabilir)


Yapılışı :
Arka kısmı 70 ilmek ile başlıyor ve istediğimiz ölçüye gelinceye kadar haroşa olarak örüyoruz daha sonra kol oyuntusu için 10 ilmek eksiltiyoruz sağda ve solda bu işlemi yapıyoruz ve örmeye devam ediyoruz ,arkayı bitiriyoruz.
Ön için 43 ilmekten başlıyoruz. Ortadan 3 ilmek eksilterek kenarlardan 1 er ilmek artırıyoruz. İstediğimiz üçgen oluştuğunda burgu modelini uygulamaya başlıyoruz.?
Yapacak olan arkadaşlarımıza kolay gelsin?
Bu yeleği yaptığınızda bize sosyal medya hesabımızdan gönderirseniz seviniriz. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.?Ayrıca videomuza yorum ve beğenilerinizi bekliyoruz? İstediğiniz örgü modellerini canım annenin Instagram ve Facebook sayfalarında bizlere ulaştırabilirsiniz.
Yeni bir model anlatımında görüşmek üzere hoşçakalın?‍♀️?‍♀️

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ