Egzersiz Sonrası Yenmesi Gerekenler

Egzersiz Sonrası Yenmesi Gerekenler

Egzersiz Sonrası Yenmesi Gerekenler

Günümüzde aşırı kilo alımı önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunu çözüme ulaştırmak için diyet yapıyor ve ardından egzersiz yapıyorsanız egzersiz sonrası doğru gıda alımı ile rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

Diyet yaparak kilo vermeye destek olan doğru egzersiz yapımı sonrası doğru şekilde gıda alarak kesin bir şekilde aynı zamanda sağlıklı bir seçim ile rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

egzersiz-sonrasi-yenmesi-gerekenler

Egzersizden sonra yenmesi gereken besinler

  • Vücudunuz egzersiz yaparken oldukça fazlasıyla su kaybeder. Bu yüzden egzersiz sonrasında ve sırasında bol su tüketmelisiniz.
  • Yapılan egzersiz sonrasında enerji kaybedilmektedir. Kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak için içeriğinde karbonhidrat bulunan besinleri tüketebilirsiniz. Armut, muz, elma gibi karbonhidrat içeren besinleri tüketebilirsiniz.
  • Egzersizden sonra kasların onarılması için protein alınması şarttır. Bu yüzden bitki kökenli proteinleri, et ürünlerini tüketmelisiniz.

egzersiz-sonrasi-yenmesi-gerekenler

  • Smoothies: Her türlü meyve ve sebzenin su haline getirilip, içecek olarak tüketilmesidir. Bu içecek ferahlatıcı etkisinin yanı sıra aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olacaktır.
  • Sebzelerde bulunan vitaminler, balıkta bulunan Omega-3 bir diyet için vazgeçilmezdir. Bu yüzden mevsiminde balık ve sebze tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
  • Bulgur oldukça sağlıklı olan bir besindir. İçerisine domates, salatalık, marul doğrayarak kısır yapabilir ve hem sağlıklı hem besleyici, doyurucu bir öğün haline getirebilirsiniz

egzersiz-sonrasi-yenmesi-gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ