EL BAKIM VE SAĞLIĞI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

EL BAKIM VE SAĞLIĞI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Özellikle kadınlar için oldukça önemli olan El Bakımı ve Sağlığı konusu oldukça titizlik ve özen istemektedir. Bu konuda cidden araştırmalarınızı i yapmalı en kaideli yöntemleri kullanmalısına. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntemden bahsedeceğiz şimdi. İnsanın en çok kullandığı organ olan el oldukça fazla kullanıldığından özellikle ev hanımları ve ya ağır işlerde çalışan beyler tarafından oldukça şikâyet edilen bir konudur.

 

Evde hazırlayabileceğine bu doğal kremler sayesinde kişisel bakımızdı kendiniz yaratıp tamamlayabilirsiniz.  İnsanların yüz bakımlarına verdiği önemden sonra gelen El Bakımı ve Sağlığı ellerin en çok hareket eden organ olması ile devamlı temas halinde olunan eşyalar ile devamlı olarak hasar görüp zedelenebilmektedir. Üstelik yüzünüzden daha çabuk ve hızlı etkilenmeleri de ayrı bir eki. El ve tırnakların devamlı mikrolar ile tanıştı doğada bu sorunlara bir çözüm önerisi olarak limon suyu sunulabilir.  Limon suyu sıklık ile elimize sürüp masaj yapabileceğiz doğal bir seçenek olarak karşımıza çıkarken akşamları yatmadan öncede tıpkı krem gibi birkaç damla zeytinyağı sürerek uyuyabilirseniz çok daha sağlıklı ellere kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda yoğurt da tınanların gelişimini olumlu yönde etkileyeceğinden devamlı tüketilmesi gereken bir besin gıdasıdır.

 

 

Tırnaklarımız için genellikle bakır, çinko içeren besinlere beslenirken dikkat etmeli ve hemen çatlayabilen ve ya kırılabilen tırnaklara karşı da içeriğinde biatin barındıran ceviz ve ya yer fıstığı bol bol tüketilip tercih edilmelidir. Çokça kişisel bakım uzmanının önerdiği evde bakım yöntem erinden biride salatalık kremi. Salatalıklı krem yapımı için beş çorba kaşığı salatalık suyu, üç çorba kaşığı tatlı badem yağı ve dört çorba kaşığı kakao yağı gerekli. Bir kapta bu malzemeleri krem kıvamına getirebilir bu buzlukta 10 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra yüzünüze beş dakika kadar sürüp bekletmeli ve el ile yıkanıp kurulmalıdır. Evde bakım yapma adına El Bakımı ve Sağlığı için tırnakların da yeterince bakımlı olması gerekli. Bunu içinde yarım tatlı kaşığı sirke bir yumurta sarısı ve iki çorba ananas suyunu karıştırabilir tırnaklarınızı içinde bekletip yıkayıp durmayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ