El Örgüsü File Tunik Modelleri

Örgü örmeyi seven hanımlar iyi bilirler ki örme kıyafetlerin modası kolay kolay geçmez. Kıyafet skalasında örgü giysilere ağırlık vermeleri de tamamen bu bilginin ışığında hareket etmelerindendir. Örgü deyince aklımıza ilk gelen şişler ve tığlar olduğuna göre, örgü kıyafet deyince de aklımıza ilk gelenler el işi bluzlar, etekler, elbiseler, yelekler, şallar ve tunikler olmalı.

Basit bir tişörtün üzerine giyeceğiniz örgü bir tunikle kıyafetinizin havasını bir anda değiştirip gün içinde katılacağınız davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgü işlerinin ne kadar zengin bir yelpazesi olduğunu düşünürsek, tunikler için de aynı şeyin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Örmesi kolay ama giymesi büyük keyif olan dantel file tunik modelleri ile konuya girelim istiyoruz. Tığ işi deyince gözümüzün önünde ilk canlanan dantel tasarımlar oluyor elbette. Gömlekler, bluzlar ve penyelerle kombine yapacağınız tığ işi  file tunik yapımı oldukça kolay. Özellikle tığ işlerinde uzmanlaşan hanımların çok zamanını almadan birkaç günde bitirebileceği file örgüsü, örme tunik severler için bazen cankurtaran değerinde bir kıyafet tamamlayıcısı olabiliyor.

Yaz şıklığınızı tamamlayacak farklı renklerde örebileceğiniz tığ işi tunik yapımı için öncelikle file örgüsünü bir hatırlamanız gerekiyor. Tuniğinizin etek boyuna; kollu veya kolsuz olup olmayacağına karar verdikten sonra ne kadar ip kullanacağınızı kabataslak belirlemiş olursunuz. Renk seçiminizle birlikte alış verişinizi tamamladıktan sonra sizi en çok zorlayacak işleri bitirmiş olacaksınız. Geriye kalan tuniğiniz için kullanacağınız file modelini gözden geçirmek olacak.

Günün her saatinde, gireceğiniz her ortamda gönül rahatlığıyla taşıyabileceğiniz; yapımı belki iki üç günden fazla sürmeyecek ve oldukça ucuza çıkaracağınız tığ işi file tuniğiniz için artık işe koyulma vakti gelmiş görünüyor

hanımlar.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ