Emzik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

EMZİK SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uzun bir bekleyiş sürecinden ve zorlu bir hamilelik sürecinden sonra sahip olduğunuz bebeğinizin sağlığı için oldukça hassa olmalısınız. Bebeğinizin her anlamda sağlığını düşünmeli ve kapsamlı şekilde tedbirler almalısınız. Bebeğinizin beslenmesi için tercih edeceğiniz emzik alırken de emzik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler dikkate alınarak en doğru tercih yapılmalıdır. Bu hususları mercek altına aldığımızda şu hususlar öne çıkmaktadır.

emzik-seciminde-dikkat-edilenler

AYINA UYGUN OLMASI

Bebeğiniz için emzik seçerken ilk dikkat etmeniz gereken husus alacağınız emziğin hangi yaş ve ay grubuna göre olduğunu tespit etmeniz olacaktır.  0-3 aylık bebeklerde daha küçük boyutlu emzikler tercih edilmelidir.

emzik-secimi

EMZİĞİN ÜRETİM MALZEMESİ

Silikon ve kauçuk doğal kaynaklı malzemelerdir. Ancak silikonun sterilizasyon açısından daha ideal bir yapıdadır. Özellik olarak silikon emzikler kokusuz ve tatsızdırlar.    Ayrıca silikon emziklerin kauçuk emziklere göre daha uzun ömürlü olduğunu da belirebiliriz.

emzik-modelleri

KAPAK

Emzik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında bir husus da emziğin kapağıdır. Kapaklı olan emzikleri tercih ederek saklama koşullarında hijyen sağlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir şekilde yere düşen emzik hijyenik olarak sağlıklı olacaktır.

doğru-emzik-kullanimi

HAVA DELİKLERİ

Bebekler emzik kullanımı sırasında ağzından çıkan sıvılar nedeniyle ağızda tortu birikimi ve cilde zarar verici durumlar oluşabilir. Bu durum için hava delikli emzikler tercih ederek bebeğinizin cildine ve nefes alışverişine katkıda bulunabilirsiniz.

EMZİĞİN YAPISI

Bebekler kimi zaman dillerini kullanmak için emziği ağız içinde çevirebilirler. Bu gibi durumlarda bebeklerde ters damak gelişimi oluşabilir. Nadir olan bu durum karşısında damaklı emzik kullanarak ideal tercih yapabilirsiniz.

emzik

EMZİK HAKKINDA

Emzik kullanımın hakkında belirli bir kısıtlama yoktur. Ancak genel olarak 2 yaş civarında emzik bırakılması uygun olarak kabul ediliyor. Bu süreçte emzik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler göz önünde bulundurulmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ