Canım Anne

En Doğru Bebek Bezi Seçimi

En Doğru Bebek Bezi Seçimi

En Doğru Bebek Bezi Seçimi

Bebek Bezlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz olduğunda haftalık olarak yeni bebek bezi paketleri almak zorunda kalacaksınız, fakat bebek bezi alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunlardan bir tanesi, bezin nasıl üretildiğidir, hangi maddeler kullanılarak üretildiğidir. Bunun yanında bezin dokusu ve üretim maddesi önemlidir, çünkü bezi kullandığınızda bebeğin rahatsız olmaması gerekiyor.

saglikli-bebek-bezi

En doğru bebek bezi seçimi yapmak kolay değildir, bu yüzden çok sağlam bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bebeğin sağlığı açısından da doğru bezi kullanmanız çok önemlidir. Bebeğinizin cildi bütün bezleri kaldıramayabilir. Doğru bez türünü kullanmazsanız bebeğin cildinin tahriş olma ihtimalide çok yüksek olacaktır.

bebek-bezleri

Bebek Bezi Nasıl Kullanılır

Bebek bezlerinde önemli olan, bebeğiniz tuvaletini yaptığı sürece sürekli olarak bezini değiştirmektir. Bunu bazen bebeğiniz huysuzlaştığında da anlayabilirsiniz ki bezin değişmesi gerekiyor. En doğru bebek bezi seçimi yaparak, her gün bebeğinizin altını temiz ve sağlıklı tutmanız çok önemlidir.

bebek-sagligi

Her seferinde bez değiştirilir ve bebeğin poposu temizlenir. Bebeğinizin sağlığı sizin için çok önemlidir, bu sebeple bebeğinizi için ne yapmak isterseniz isteyin, önce onun sağlığını düşünmeniz gerekmektedir. Buna bebek bezi de dâhildir.

bebek-bezi-secimi

Bebeğiniz Ağladığında Önce Altını Kontrol Edelim

Yeni doğmuş bir bebeğin ya da herhangi bir bebeğin işi nedir, uyumak, annesini emmek, tuvaletini yapmak, oynamak, uyumak ve bu şekilde devam etmektedir. Bebeğiniz her huysuzlaştığında veya ağlamaya başladığında, öncelikle altını kontrol etmeniz çok önemlidir.

bebek-bezi

Acaba karnı mı aç ya da uykusu mu var diye düşünmeden, önce altına bakalım. Bir süre sonra, en doğru bebek bezi seçimi yapmadığınızı da anlayabilirsiniz veya sadece tuvaletini yaptığı için de olabilir. Genellikle anneler başka annelerin veya televizyondan duydukları ürünleri kullandıkları için, çok fazla araştırmaya girme gereği duymuyorlar, fakat bazı anneler var ki gecelerini gündüzlerine katarak araştırmalarını yapıyorlar ve bebekleri için en doğru bebek bezini aramaya çalışanlar bile oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi