En Doğru Bebek Bezi Seçimi

En Doğru Bebek Bezi Seçimi

En Doğru Bebek Bezi Seçimi

Bebek Bezlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz olduğunda haftalık olarak yeni bebek bezi paketleri almak zorunda kalacaksınız, fakat bebek bezi alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunlardan bir tanesi, bezin nasıl üretildiğidir, hangi maddeler kullanılarak üretildiğidir. Bunun yanında bezin dokusu ve üretim maddesi önemlidir, çünkü bezi kullandığınızda bebeğin rahatsız olmaması gerekiyor.

saglikli-bebek-bezi

En doğru bebek bezi seçimi yapmak kolay değildir, bu yüzden çok sağlam bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bebeğin sağlığı açısından da doğru bezi kullanmanız çok önemlidir. Bebeğinizin cildi bütün bezleri kaldıramayabilir. Doğru bez türünü kullanmazsanız bebeğin cildinin tahriş olma ihtimalide çok yüksek olacaktır.

bebek-bezleri

Bebek Bezi Nasıl Kullanılır

Bebek bezlerinde önemli olan, bebeğiniz tuvaletini yaptığı sürece sürekli olarak bezini değiştirmektir. Bunu bazen bebeğiniz huysuzlaştığında da anlayabilirsiniz ki bezin değişmesi gerekiyor. En doğru bebek bezi seçimi yaparak, her gün bebeğinizin altını temiz ve sağlıklı tutmanız çok önemlidir.

bebek-sagligi

Her seferinde bez değiştirilir ve bebeğin poposu temizlenir. Bebeğinizin sağlığı sizin için çok önemlidir, bu sebeple bebeğinizi için ne yapmak isterseniz isteyin, önce onun sağlığını düşünmeniz gerekmektedir. Buna bebek bezi de dâhildir.

bebek-bezi-secimi

Bebeğiniz Ağladığında Önce Altını Kontrol Edelim

Yeni doğmuş bir bebeğin ya da herhangi bir bebeğin işi nedir, uyumak, annesini emmek, tuvaletini yapmak, oynamak, uyumak ve bu şekilde devam etmektedir. Bebeğiniz her huysuzlaştığında veya ağlamaya başladığında, öncelikle altını kontrol etmeniz çok önemlidir.

bebek-bezi

Acaba karnı mı aç ya da uykusu mu var diye düşünmeden, önce altına bakalım. Bir süre sonra, en doğru bebek bezi seçimi yapmadığınızı da anlayabilirsiniz veya sadece tuvaletini yaptığı için de olabilir. Genellikle anneler başka annelerin veya televizyondan duydukları ürünleri kullandıkları için, çok fazla araştırmaya girme gereği duymuyorlar, fakat bazı anneler var ki gecelerini gündüzlerine katarak araştırmalarını yapıyorlar ve bebekleri için en doğru bebek bezini aramaya çalışanlar bile oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ