En İlginç Dantel Modelleri

En İlginç Dantel Modelleri

Tarihi çok eskilere dayansa da hala heves ile işlenen el işi göz nuru parçalar değer ve kıymetleri paha biçilemez kadar değerlidir. Son yıllarda el işine olan ilginin birçok nedenden ötürü artması sayesinde birçok enteresan modelde gündeme gelmeye başladı. Yaratıcı hanımların sandıklarda sakladığı ve şimdilerde çok ilgi gören en ilginç dantel modelleri ile sizlerin karşısındayız. Sizlere bu modelleri ve detaylarını anlatarak yardımcı olmaya çalışacağız. Sizlerde bu modellerden beğendiğinizi seçerek kendiniz için bir değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca bu modelleri başka eşyalar içinde uyarlayarak işleyebilir veya değiştirerek daha farklı tasarınlar oluşturabilirsiniz. Bu ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Masalarımızda Yeni Bir Modellere Ne Dersiniz

Birçok modelin bulunduğu bu tasarımlar tamamen hamarat hanımların ellerinden çıkan ve tamamen hayal güçleri ile yapmış oldukları modeller oluyor. Hayal güçleri sayesinde en ilginç dantel modelleri ortaya çıkmış ve oldukça da ilgi görmüşlerdir. Bu alanda sizlere binlerce model ve tasarım aktarabiliriz. Fakat biz bugün sizlere bunlardan en ilginç olanları derleyerek kısa bir özet geçmek istiyoruz. Eğer sizde bu alanda değişik tasarımlar yapak istiyorsanız ve kendinize güveniyorsanız o zaman hayal gücünüzü biraz zorlamalı ve en değişik tasarımları yapmalısınız. Şimdi sizlere derlediğimiz en ilginç dantel modelleri çeşitlerini aktaracağız. Bu model çeşitleri olarak;

  • Dantelden yapılmış olan peçetenin üstüne hem çaydanlık hem de fincan şekli verilmiş peçeteler. Yazımızın ilk sırasında yer alan bu model gerçekten çok ilgimizi çekti. Hem çaydanlık şekli vermişler peçetenin tam orasına hem de peçetenin kenarlarına fincan şekli vermişler.
  • Bunun dışında bir diğer model ise; yıldız şeklinin verilmiş olduğu peçeteler küçük küçük motifleri yıldız şekli yaparak işlemişler tıpkı pasta kalıpları gibi oldukça şık duruyor.
  • Bir diğer model ise oval şeklinde işlenmiş olan büyük masa örtüsü masadan sarmıyor fakat tam olarak da kaplıyor ve oldukçada şık duruyor.
  • En zahmetli modeller arasında yer alan havlu dantelleri modelleri. Şimdi diyeceksiniz havlu kenarı modellerinin nesi ilginç fakat işlenen dantel tüm havluyu kaplayacak kadar işlenmiş ise bize ilginç ve bir o kadar da şahane geldi.

Evet sizlerinde gördüğü gibi birçok en ilginç dantel modelleri ve tasarım bu alan ile ilgili mevcut olmaktadır. Bu modeller sadece hamarat hanımların hayal gücünün eserleri olmakta ve oldukça da kıymetli parçalar olmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ