En İyi Halı Temizleme Yöntemleri

En İyi Halı Temizleme Yöntemleri

En İyi Halı Temizleme Yöntemleri

Halılar yeterince ve doğru temizlenmediğinde dezenfekte olmaz ve hastalık saçarlar. Özellikle de evde eğer emekleyen, yeni yürüyen bebeğiniz varsa halı temizliğine 2 kat daha dikkat etmelisiniz. evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile kimyasal deterjanlar kullanmadan da halınızı temizleyebilir, dezenfekte edebilirsiniz. Halı temizlemek için doğal yöntemler arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir;

En İyi Halı Temizleme Yöntemleri

  • Öncelikle halıyı arap sabunu kullanarak sıkıca siliniz. Ardından bir kovanın içine yarıya kadar su koyun içine bir kahve fincanı amonyak ve bir su bardağı kadar sirke koyarak homojen bir karışım elde edin. Daha sonra hazırladığınız bu su ile sildiğiniz halıyı durulayınız. Bu yöntem sayesinde halınız gözle görülür şekilde daha temiz olacak ve sirke sayesinde dezenfekte olmuş olacaktır. Bu kolay yöntemi sizlerde halı temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Halınızın üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde hemen silmeye yeltenmek yerine üzerine bol miktarda tuz dökünüz. Tuz sıvıyı halının emmesini önler. Sıvı ve kirler halının yüzeyinde kalacağı içinde çok daha kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Temizleme esnasında da yukarıdaki adımları sırasıyla tekrarlayabilirsiniz.
  • Halı temizleme de bir diğer yöntem ise karbonat ve sirke ikilisinin gücünden faydalanmaktır. Özellikle de inatçı lekeler için oldukça etkilidir. Karbonatı macun kıvamında sirke ile karıştırıp lekeli olan kısmı bunun ile silip, daha sonra durulayınız. Oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.

En İyi Halı Temizleme Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ