En Yeni Tülbent Oyası Modelleri

 Tülbent oyaları; Güzel ve hoş modelleri ile yazmamızda şık bir  görüntü sağlar. Marifetli hanımlarının yaptığı bin bir çeşit oya örnekleri vardır. Hiç örgü bilmeyen bir insan için baktığında çok zor gibi gelse de ,el alıştığı zaman bir tülbenttin iki günde bitirebildiği de görülmüştür. Tülbent oyaları hanımlarımız için bir altın kadar değerlidir. Her kızın çeyizinde küçük yazma tülbent oyalarının bulunduğu küçük bir sandığı vardır. Burada biz bayanlar için bir hazine kadar değerli oyalarımız bulunmaktadır. Her gün başımıza renkli değişik modeller ile her kıyafetimize uygun bir oyalı tülbentimiz vardır.

Tülbent oyalarını her sene farklı farklı modellerde görüyoruz. Sayılamayacak kadar çok oya modeli vardır. Tülbentlerinize, en yeni tülbent modellerinden bir oya yapabilmeniz için size bir örnek paylaşımında bulunacağım; önce tülbendimizin dört etrafında zincir çekmemiz gerekiyor. Daha sonra oraya başlanabilir. Şimdi sizlerle Bir oya örneği paylaşalım hem basit hemde yapım. Aşaması çok çabuk süren fazla vaktinizi almayan bir model olacaktır tülbent oyası in modelini şöyle anlatalım. Tülbent in alt zincirini geçtikten sonra, bir sıra Trabzon gidilir. Daha sonrasında ise on zincir çekip en yakın Trabzon’a batılır içi çok sık doldurulur. Üzerindeki en son yapılan sık iğne değişik renklerle yapılmalıdır . Çok basit bir örnektir. Özellikle yeni öğrenenler için çok daha kolay öğrenebileceği bir modeldir.

Sizlerde hoş bir model olsun isterseniz bu modeli sizde tülbentlerin ize yapabilirsiniz. Tülbentlerin kenarındaki oyalarımız gittikçe çoğalmaktadır. Tülbentleri oyalayıp, evden yapıp satan bu işi ticarete dökmüş o kadar bayan var ki.ve bu işten anlamayan ama kızına çeyiz yapmak isteyen anneler bu şekilde dışarıya yaptırarak çeyizlerini doldurmaktadır. Her iki tarafta ihtiyacını görmüş olur.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ