Canım Anne

Eski CD’ler ile Tepsi Kaplama Yapımı

Eski CD’ler ile Tepsi Kaplama Yapımı

canımanne4

 

Her daim yenisini alıp eskiyeni çöpe attığımız için üretmekten ne kadar uzak kaldığımızı sizler de bir durup düşündüğünüzde farkına varıyorsunuzdur. Bu durum beni son derece rahatsız etmeye başladı çünkü geçmişimize şöyle bir baktığımız zaman büyüklerimiz ne zamanlardan geçmiş ve yoktan var etmek için imkânlarını sonuna kadar kullanmışlar. Bizler ise şuan bir tüketim çılgınlığının içerisinde harmanlanıp gidiyoruz. İşin kötü tarafı çocuklarımız da bizlerden gördüklerini yaptığı için onların da bu şekilde yetişmesine sebep oluyoruz istemsiz bir biçimde. Geri dönüşüm nedir onu dahi bilmeyen bir nesil yetişmekte.

canımanne1

Bu durumu ortadan kaldırabilmek için yapmamız gereken şeyler çok açık ve net aslına bakarsanız. Bir an önce gereksiz gördüğünüz ama kendinizi bu konuda engelleyemediğiniz ürünleri almaktan vazgeçin. Ardından evinizde kullanmayıp bir köşeye atmak için beklettiğiniz eşyalarınızı önünüze alıp nerelerde kullanacağınıza dair bir beyin fırtınası yapın ve hayal gücünüz de buna destek versin. Böylelikle kendinizi kendin yap projelerinin tam da ortasında bulacaksınız. İnanın ortaya hiç tahmin edemeyeceğiniz şeyler çıkacak! Sadece kendinize biraz güvenmeniz gerekiyor o kadar.

canımanne5

Ben evimde bulunan fazla ve kullanılmayan CD’lerime yeni bir kullanım alanı buldum bugün sizlere bu fikrimin yapım aşamasına dair fikirler vermek istiyorum. Eski CD ile tepsi kaplama yapımı için öncelikle tepsi boyutunuza göre CD’lere ihtiyacınız bulunuyor. CD’leri kesmek için makasa ve yapıştırmak için iyi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyuyoruz. Ve tabii ki konunun özü olan desenini sevmediğiniz ya da kullanmadığınız bir tepsiye de ihtiyaç duyacaksınız bu proje için.

canımanne2

CD’lerimizi makas yardımı ile farklı şekillerde ve ebatlarda kesiyoruz sonra tepsimize yapıştırıcımız ile yapıştırıyoruz. Kuruduğunda ise kullanıma hazır bir hal alıyor. İşte bu kadar kolay olan bu tepsi yapımı sizlerin de evlerinizde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak diye umuyorum. Diğer kendin yap projelerini incelemek için sitemizdeki kendin yap başlığına bakmanızı öneririm.

canımanne3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ