Ev Temizliği ile İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış! Ev Temizliği Püf Noktaları!

Ev Temizliği ile İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış! Ev Temizliği Püf Noktaları!

Ev temizliği hanımların gününün büyük bir kısmını alan en önemli işlerdendir. Ev temizliği püf noktaları konusu bu nedenle çok sık araştırılarak merak edilir. Hızlı Ev İşi ve Temizlik Nasıl Yapılır? yazımızı da inceleyebilirsiniz. Hamarat hanımlar evlerinin sürekli tertemiz ve düzenli olmasını isterler. Ayrıca ev temizliğinin önemsenmesi aile bireylerinin sağlığı ve kaliteli yaşam tarzı için de önemlidir. Ancak bu denli önemli olan bu işin doğru yapılmaması, ev temizliği ipuçları bilinmemesi hanımların temizlik için daha fazla zaman harcamasına ve bu zamanı harcamalarına rağmen verimli bir temizlik yapamamasına yol açıyor.

ev-temizligi-puf-noktalari
Ev Temizliği Püf Noktaları

Ev Temizliği Püf Noktaları!

 Ev temizliği püf noktaları ve ipuçları hakkındaki yazılarımız canimanne.com sayfalarında pek çok kez yayınlandı ve büyük ilgiyle takip edildi. Bugünkü yazımızın konusu ise ev temizliğinde çoğu kişi tarafından doğru kabul edilen, ama gerçekte yanlış olan 5 detay! Bu detayların bilinmesi hem işinizi kolaylaştıracak, hem de yaptığınız temizliğin daha verimli ve sağlıklı olmasını sağlayacak. Ev temizliğinin doğru bilinen yanlışları ayrıca deterjan ve sudan da tasarruf etmeyi sağlıyor. Yazımızın devamında yer alan maddelere temizlik sırasında dikkat etmeniz gerekir.

ev-temizligi-puf-noktalari
Ev Temizliği İpuçları

Ev Temizliğinde Doğru Bilinen 5 Yanlış!

Ev temizliği püf noktaları ile araştırma yapanların ilgisini çekecek olan temizlikte doğru bilinen 5 yanlış aşağıda sizler için sıralanmıştır.

  • Temizlikte çok deterjan kullanıyor olmanız temizlediğiniz bölgenin daha temiz olduğu anlamına gelmez. Daha verimlik normal düzeyde deterjan kullanarak ve ovalayarak yapılır.
  • Deterjan kullanımı gibi su kullanımı da ev temizliği püf noktaları arasındadır. temizlikte çok su kullanarak daha temiz olması sağlanmaz. Fazla su temizlediğiniz eşyalara ve zeminlere zarar verebilir.
  • Halılara bir şey döküldüğünde hemen silinmez. Özellikle dökülen şey sıvıysa kuruması beklenmelidir.
  • Ev temizliği sırasında kağıt peçete kullanmak yapılan yanlışlardandır. Kağıt peçeteler bir temizlik malzemesi değildir. Mikrofiber bezler temizlik için en uygundur.
  • Temizlikte sünger kullanımına sıkça başvurulur. Ancak her yerde aynı süngeri kullanmak hijyen açısından uygun değildir.
ev-temizligi-puf-noktalari
Ev Temizliği Nasıl Yapılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ