Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın

Çelik kaplarımız zamanla istenmeyen lekeler oluşuyor. Bu lekeleri çıkarmanın bir çok uygulaması var. Hepimizin bilgisi ve uğraşı farklıdır. Doğal yöntemler tercih edenler var. Kimyasal ürünler kullanımını uygulayan hanımlarımız da var. Fikirler kişisel olarak değişmektedir.

Bugün yazımızda iki konudan bahsetmeye çalışacağım. Yazımızda video anlatımı var. Oldukça pratik bilgi olmuş hepimizin yaptığı işlem olabilir. Ama uygulaması daha sonuç verdirirken kolaylığını bizlere göstermektedir. Video anlatımı izlediğinizde uygularsanız sonuç nasıl olduğunu göreceğiz.


Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın özellikle kızartma tavaları çok leke tutmaktadır. Özellikle alt kısımları zamanla sarı koyu lekelere dönüşüyor.

Çaydanlık iç kısımları kireç ve sarama oluşumu oldukça fazla olmaktadır. İç kısım temizliğinde doğal yöntemler tercihimiz olabilir. Sağlık acısından doğal çözümlere yönelen hanımlarımız için bir kaç pratik bilgimiz sizlerin beğenisinde olacaktır. Umarım faydalı olacaktır. Yeni pratik fikirlerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın

Yardımcı olacak malzemeler

1- Limon tozu,

2- Karbonat ve sirke karışımı,

3- Diğer yöntem tencere ve tava alt lekeleri için yağ sökücü kullanımı,

Doğal yöntemlerde ilk kullanacağımız ürün limon tozu evimizde mutfağımızda bulunan ürünü nasıl kullana biliriz. 1 yemek kaşığı kadar veya miktarını artıra bilirsiniz çaydanlık alt kısmının içine limon tozunu koyalım üzerine sıcak su ekleyip kaynatalım ve ardından telle ovalım kireç ve sararma gittiğini göreceksiniz. Hem doğal ve pratik uygulama diyebiliriz.

Çelik kaplarda iç kısım kadar dış yüzeyde oldukça önemlidir. Bu işlemde ise sirke başlı başına temizlik malzemesi olarak kullanılmaktadır. Parlaklık verdiği bilinmekte diğer yanına arkadaş olarak karbonat yardımcı olsun macun kıvamına getirip tencere, çaydanlık, tava dış kısmını ovarak parlata bilirsiniz.

Hepimizin bildiği evinde kullandığı yağ sökücü ile dış yüzey lekeleri oluşmuş tava ve tencere alt kısımlarını pratik çözümle video anlatımda izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pratik bilgiler, püf noktası hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Evde çelik kaplarınızı 1 dakikada parlatın VİDEO ANLATIM

https://youtu.be/E7bhtHDWV-Q
Betül ülgen kanalına bu güzel paylaşım için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ