Evde Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Evde Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Vücudumuzda bulunan renk pigmentleri yani melanin cilt rengimizi belirleyen en önemli unsurdur. Fakat cilt rengimiz her zaman aynı kalmaz. Peki neden cildimizde değişiklik olur? Bunun en büyük sebebi tabiki güneştir. Güneş yanıklarının sebep olduğu ton farklılıklarına ek olarak bir de stres, cildin fazla kuru olması, çevre kirliliği ve kullandığınız kozmetikler gibi faktörler de vardır. Bu gibi etkenler zamanla cildinizde sizi rahatsız edecek derecede renk değişiklikleri olmasına ve çoğunlukla cilt renginin koyulaşmasına neden olur. Peki böyle durumlarda ne yapılabilir? Bir uzmandan yardım almadan, doğal yollarla evde cilt rengi nasıl açılır?

Birçok kadının merak ettiği bu soruya verilebilecek çok sayıda yanıt var. Bu yazımızda biz yalnızca size en çok faydası dokunacak olanları derlemeye çalıştık. Öncelikle “yediğin her şeyi cildine sürebilirsin” düşüncesiyle sizlere birkaç zararsız tarif vereceğiz. Cilt rengini beyazlatmada işe yaradığı düşünülen bu tariflerle umuyoruz ki “evde cilt rengi nasıl açılır” sorunuzun cevabını alacaksınız. İlk olarak yoğurtla yapılan bir tarifi sizinle paylaşmak istiyoruz. Hem tüketilmesi hem de maske olarak uygulanması cilt için çok yararlı olan yoğurtla doğal yollardan cilt renginizi açabilirsiniz. İşte o tarif:

Tarif 1) Bir miktar yoğurdun içine limon suyu ve yulaf ezmesi koyun ve bunlardan bir karışım elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika boyunca yıkamayın. Daha sonra ılık su ile yıkayarak çıkartın. İçeriğindeki laktik asit sayesinde cilt renginizin açılmasını sağlayacak bu karışımı istediğiniz aralıklarla uygulayabilirsiniz.

Evde cilt rengi nasıl açılır” sorunuza verilebilecek bir diğer yanıt ise limon suyudur. C vitamininin beyazlatıcı etkisinden yararlanarak yapacağınız işlem sayesinde cilt renginiz daha açık bir görünüme kavuşabilir. Bunun için;

Tarif 2) 1 limonun suyunu sıkarak yüzünüzde koyu olan bölgelere pamuk yardımı ile sürün. 20-25 dakika sonra ılık suyla yıkayın. İstediğiniz sıklıkta uygulayacağınız bu işlem kısa bir sürede cilt renginizin açılmasına yardım edecektir. Ayrıca dilerseniz limon suyunun içine bal ve zeytinyağı katarak da bu tarifi yapabilirsiniz. Ancak bu defa 15 dakika kadar bekleteceğiniz bu karışım, özellikle kuru ciltler için tavsiye edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ