Evde Yetiştirilmesi Gereken Şifalı Bitkiler

Evde Yetiştirilmesi Gereken Şifalı Bitkiler

Evde Yetiştirilmesi Gereken Şifalı Bitkiler

Bazı şifalı bitkilerin ev ortamında da yetiştirilebileceğini biliyor muydunuz? Bazı şifalı bitkilerin bakımı ise oldukça kolaydır. Aynı zamanda evde bulunan kötü kokuyu hapseder, karbon monoksit gibi zararlı maddeleri de arındırır. Sizlerde evde yetişebilen şifalı bitkileri yetiştirerek faydalarından yararlanabilirsiniz. Evde yetiştirilen şifa bitkiler arasından birkaçı ise şunlardır;

  • Kasımpatı: Sonbaharı renklendiren renkli çiçekleri ile evinize ayrı bir hava katacak olan kasımpatıların vatanı Uzak Doğu’dur. Birçok bilimsel araştırmaya göre kasımpatı bitkisi evin havasını temizlemeye yardımcı olmaktadır. Çevre kirliliğin çok fazla hissedildiği günümüzde sizlerde evinizi bu doğal yoldan temizleyebilirsiniz.

Evde Yetiştirilmesi Gereken Şifalı Bitkiler

  • Yelken çiçeği: Bakımı kolay olan bu bitki beyaz çiçekleri ile ünlüdür. Görünüm olarak çok güzel görünen bu bitkinin bakımı ise oldukça kolaydır. Yelken çiçeği evin içindeki negatif elektriği alarak baş ağrısına ve sinüzite iyi geldiği bilinmektedir.

  • Kılıç çiçeği: Kılıç çiçeğinin bir diğer adı da halk arasında peygamber kılıcıdır. Hemen hemen her evde yetiştirilmektedir. Bazı rivayetlere göre kılıç çiçeğini bir metre kadar uzatan kişi hangi dilek dileyerek çiçeği ekmiş ise o dileği gerçek olur.

  • Aşk merdiveni: Bu bitki suyu çok sever. Direk güneş ışığına maruz kalmaz ise yıllarca oksijen üretebilir. Evin içindeki sigara kokusunu ve dumanını emer.

Sizlerde bu bakımı kolay ve oldukça da güzel görünen çiçekleri evinizde yetiştirerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ