Evinizi Çok Temiz Tutabileceğiniz 3 Değişik İpucu

Evinizi Çok Temiz Tutabileceğiniz 3 Değişik İpucu

Evinizi Çok Temiz Tutabileceğiniz 3 Değişik İpucu

Bazı eşyalar zamanla yıpranır ve ilk gün ki güzelliklerini, parlaklıklarını kaybederler. Hangi deterjanı kullanırsanız kullanın eski halini almazlar. İşte bu ve benzeri sorunlarınız için size fantastik ipuçları vereceğiz. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Evinizi çok temiz tutabileceğiniz ipuçları arasından bazıları aşağıdaki gibidir;

blank

  • Ahşap masanız ilk aldığınız gün ki gibi parlamıyorsa ve mat bir görünüme sahipse bunun için yarım bardak sirke ve yarım bardak zeytinyağını karıştırınız. Ardından masaya uygulayınız. Hem ilk gün ki gibi parlak olacak hem de tüm çizikler yok olacaktır.
  • Ütü sürekli kullanımın ardından tabanı kir, pas ve kireç tutmaktadır. Bu sorundan kurtulmak aslında o kadar da zor değildir. Öncelikle kalın bir kağıdın üzerine tuz koyunuz. Ardından ütüyü susuz bir şekilde buhar ayarı kapalı olacak şekilde çalıştırınız. Ardından sıcak ütüyü 10-15 saniye kadar tuzun üstünde bekletiniz. Tüm kirin ve kirecin çözüldüğünü göreceksiniz.

evinizi-cok-temiz-tutabileceginiz-3-degisik-ipucu

REKLAM ALANI
  • Küvetin kenarlarında biriken küfler çoğu kadının sorunlarından biridir. Bunun için pamuk yumakları 1 cm çapında olacak şekilde küçük küçük yapınız. Daha sonra beyazlatıcıya batırarak küflü olan kısımlara yerleştiriniz. 1 gece boyunca o şekilde kalmasını sağlayınız. Ardından sabah diş fırçası yardımı ile küfleri çıkarınız. Bu yöntem ile küvetinizdeki küflerden kurtulmuş olursunuz.

evinizi-cok-temiz-tutabileceginiz-3-degisik-ipucu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ