Canım Anne

Fındık sepeti örgü modeli yapımı

Fındık sepeti örgü modeli yapımı

Fındık sepeti örgü modeli yapımı bir çok örgü modelinde kullana bileceğiniz harika örgü tekniğidir. Özellikle çeyizlik yelek modellerinde veya kazaklarda çok şık olacaktır.

Hanımlarımızın severek ördüğü örgü model örneklerine fındık sepeti örneğini modelleriniz de severek uygulayacağınızı düşünüyoruz.

İki şiş örgü modelleri tercihiniz ise sayfamızda bir çok örgü modelini bulabilirsiniz. Yapılışları video anlatımlı olmak üzere sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yeni örgü tekniklerinde sizlerle birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Fındık sepeti örgü modeli yapımı

Fındık sepeti örgü modeli

11 ve 11+2 katlarından oluşmaktadır.

Model anlatımında ilmek sayısı olarak 26 ilmek üzerinden iki motif olarak anlatılmıştır.

İlk olarak kenar ilmeğini alalım ve iki ilmek ters örüp arkasından 9 ilmek düz örelim 2 ters ve 9 düz örelim ilk sıra bu şekilde tamamlayalım. Arka yüzde kenar ilmeğinde 2 yüz 9 ters olarak üçüncü sıraya geçelim. Yine kenar ilmek ve 2 ters örüp 9 düz ilmeğin 4 ilmeği burgu modeli yapalım ortada 1 ilmek düz örelim yine burgu modeli uygulayalım. Aynı işlemi tekrarlayalım. Modelin detaylı kuruluşu için video anlatımını izleyerek uygulaya bilirsiniz. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

Örgü modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Tığ işi modeli tercih edenler için tığ işi üç boyutlu çiçek modeli için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Fındık sepeti örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Örgühanem youtube kanalına bu güzel örgü modeli iççin çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ