Göbek Eriten 6 Yiyecek

Göbek Eriten 6 Yiyecek

Hareketsizlik ve dengesiz beslenme sonucunda alınan fazla kilolar vücudun belli bölgelerinde toplanmaya meyillidir maalesef. Özellikle basen, bel ve göbek kısmında biriken yağlar hanımların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Kilo vermek için uygulayabileceğiniz çeşitli diyetler var elbette. Ancak amacınız sadece kilo vermek olmamalı, bunun yanı sıra tükettiğiniz gıdalar belirli bölgelerde yığılan yağları yakmanıza yardımcı olmalı ki diyetiniz daha faydalı sonuçlar versin. Bugünkü yazımızda sizlere göbek bölgesindeki yağları yakmanıza yardımcı olacak 6 çeşit yiyecek türünden bahsedeceğiz hanımlar.

gobek-eriten-6-yiyecek

*Genellikle diyet listelerinde pek yer bulamayan muz, pek çoğumuzun severek yediği bir meyvedir. İçinde yüksek oranda potasyum bulunan muz sayesinde, kilo vermeniz hız kazanacağı gibi, vücudunuzdaki ödemin atılması da kolaylaşacaktır. Muzdaki potasyum size kilo aldıran sodyum mineralini de azalttığından şişlikleriniz de inecektir.

gobek-eriten-6-yiyecek-1

*Yoğurt içerdiği yüksek kalsiyum sayesinde potasyum gibi, metabolizmanın hızını arttırmaktadır. Vücuttaki yağların kısa sürede yakılmasını sağlayan yoğurt, zararlı toksinlerin atılmasına da yarıyor. Yoğurt içinde bulunan probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim de kolaylaştığından, yenilen besinlerin yağa dönüşmesi engellenmiş oluyor. Metabolizmanın yavaşlamasına ve kilo almaya neden olan insülin direncini ayarlayan yoğurt kan şekerinin de düzenlenmesini sağlıyor. Yoğurt ayrıca ödem sökücü bir besin olmasından dolayı yağların arasına biriken ödemlerin atılmasında da büyük rol oynuyor.

gobek-eriten-6-yiyecek-2

*Kasları güçlendiren bir meyve olan çilek içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudu gençleştirirken, kalp krizi riskini de azaltıyor. Bunun yanı sıra özellikle yan karın bölgesinde biriken yağların erimesine yardımcı olan çilek, yoğurtla birlikte tüketildiğinde tokluk hissi veren oldukça doyurucu bir besin maddesine dönüşüyor.

gobek-eriten-6-yiyecek-3

*Yediğimiz gıdalardaki yağlar bağırsaklar tarafından emilmeye başlarlar. Bağırsakların yağları emmesi ile birlikte karın bölgesinde bir yağlanma meydana gelir. Yeşil çay ise bağırsakların yağları emmesine engel olarak direk dışarı atılmasını sağlar. Gün içinde 3 bardak yeşil çay tüketen kişilerin metabolizmaları hızlanmakta ve bölgesel olarak zayıflamaya başlamaktadırlar.

gobek-eriten-6-yiyecek-4

*Greyfurt, limon, portakal ve mandalina gibi turunçgillerin de yağ yakıcı özellikleri olduğu bilinmektedir. C vitamini içeren bu meyvelerden özellikle greyfurdun gün içinde alınan toplam yağın ¼’ünü yaktığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

gobek-eriten-6-yiyecek-5

*Tahıllar da kilo vermenize destek olacak besin grubu içindedir. Özellikle esmer olarak adlandırılan halleriyle tüketilen tahıllar, içerdikleri yüksek lif oranıyla doyurucu ve tok tutucudur. Vücuttaki insülin miktarını dengede tutan tahıllar, yağ hücrelerinin de küçülmesine sebep olur.

gobek-eriten-6-yiyecek-6

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ