Canım Anne

Google den Dünya Günü 22 Nisan Önerileri, Dünya Günü için ipuçları

Google den Dünya Günü 22 Nisan Önerileri, Dünya Günü için ipuçları

Google den Dünya Günü 22 Nisan Önerileri, Dünya Günü için ipuçları

Dünyanın savaşsız, barış için de mutlu, temiz hava, ve gürültüsüz olması dileği ile 22 nisan dünya günü kutlu olsun, Bu sabah google doodle de de dünya günü için sürpriz ip uçları paylaştığını gördüm bunların ne olduğunu sizler ile paylaşmak istedim.

Dünya günü demek temiz bir çevre, enerji tasarrufu, küresel ısınma, sağlıklı olma, nesli tükenen canlıları korumak kısaca dünyayı daha yaşanabilir bir gün yapmak için farkın dalık günü, bugünün farkını arkadaşlarımız ile paylaşalım anlatalım.

22 Nisan Dünya Günü, İlk olarak San Francisco’da 1969 senesinde düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya konuşmaında John McConnell tarafınca dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.
John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks gece ve gündüzün eşit olduğu süreı şu demek oluyor ki 21 Mart\ı önermiştir. Daha sonrasında ise çaşama sorunlarına büyük bir halkoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un yardımıyla ve Denis Hayes\in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir.[1] Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon fert katılmış, biroldukça konferans ve sempozyum düzenlenerek, çsafha problemlerına dikkat çekilerek ABD’nin ilk \Temiz Hava Yasası\ ve \Temiz Su Yasaları\ hazırlanmıştır.

11 adet Dünya Günü için ipuçları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ