Göz Sağlığı için Risk Oluşturan Etkenler!

Göz Sağlığı için Risk Oluşturan Etkenler!

Göz sağlığı aslında en çok önemsenmesi gereken konulardan biridir. Gözlerimiz sağlıklı olmazsa dünyaya açılan penceremizde sıkıntılar yaşarız. Önemli organlarımızdan biri olan gözlerimizi çeşitli olumsuz etkilerden devamlı olarak korumamız gerekir. Günlük yaşantımızda bilerek ya da bilmeyerek içinde bulunduğumuz pek çok durum göz sağlığımız için risk oluşturur. Yazımızda bu olumsuz etkilerden bahsettik. Gözümüzdeki ortaya çıkacak en ufak bir sorunda mutlaka zaman kaybetmeden göz doktoruna başvurmamız gerektiğini de unutmayalım.

goz-sagligi
Göz Sağlığı

Göz Sağlığı Yaşam Boyu Korunmalı!

Canimanne.com olarak Sağlık kategorimizde yer alan Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm! Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer? Konulu yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz her gün düzenli olarak yayınladığımız birçok yazımızdan ve video içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Yaşla alakalı olan göz rahatsızlıkları her ne kadar normal karşılansa da kişilerin yaşamı boyunca göz sağlığı koruma yöntemlerini bilmesi ve uygulaması gerekir.

goz-sagligi
Göz Bozuklukları

Göz Sağlığı için Bu Risklere Dikkat!

Göz sağlığı için risk oluşturan faktörlerin bazıları aşağıdaki konulara dikkat etmeniz gerekir.

  • Sigara içmek pek çok sağlık sorununa yol açtığı gibi göz rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına da yol açıyor. Sigara ve göz sağlığımız arasındaki ilişki çok bilinmese de gözün içinde ve retina bölümündeki kılcal damarlara zarar veriyor ve görme bozuklukları ortaya çıkıyor.
  • Bilgisayar ve televizyon gibi araçlara çok fazla bakmak göz sağlığı üzerinde önemli olumsuz etkiler yaratıyor. Elektronik aletler direk zarar vermiyor gibi görünse de gözlerde buğulu görme, yaşarma ve görmenin azalması gibi sorunlara yol açıyor.
  • Bilinçsiz gözlük kullanımının göz sağlığı için zararlı etkiler oluşturuyor. Numaralı gözlük ve güneş gözlüğü kullanımında çok dikkatli olmak gerekiyor.
  • Uykusuz kalmak ve uyku düzeninde bozukluklar göz bozukluklarına ve çeşitli göz rahatsızlıklarına neden oluyor.
  • Kötü beslenme alışkanlıkları göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Sağlıklı yaşamın gereği olan sağlıklı beslenmeye göz sağlığı için de dikkat etmek gerekiyor.
  • Kişisel bakım ve temizlik kuralları göz sağlığı için önemlidir. ellerin, yüzün ve gözlerin devamlı olarak temiz tutulması şarttır.
goz-sagligi
Göz Sağlığı için Riskler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ