Halıdan Sarı Lekeleri Çıkartmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Halıdan Sarı Lekeleri Çıkartmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Halıdaki sarı lekeler nasıl çıkar?

Halıdaki sarı lekeler nasıl çıkar? mobilyaları tamamlayan en kıymet verdiğimiz halılar, üzerinde en çok gezilen ve dökülen güzel halılarımız, en çok salon ve mutfak halıları lekeye maruz kalıyor.

Dökülen çay ve kahve lekesi ardından bıraktığı sarı lekeler, nasıl yöntemlerle çıkarta biliriz, evimizde olan doğal temizleyiciler bizim yardımcımız olabilir.

Halıdaki sarı lekeler için doğal çözümler?

Halıdaki sarı lekeler nasıl çıkar? ve bir çok sorular için yazımıza göz atmayı unutmayınız.

⇒ Halınıza çay veya kahve mi döküldü evdeki çözümler bitmez, size yardımcı temiz bez ve limon suyu silme suyunuza bir adet limon duyunu ilave edip silebilirsiniz. Kullanmadığınız sarı lekeler oluşan halınızı da aynı bu şekilde silebilirsiniz. Sonrasında havalandırmayı unutmayınız.

⇒ Evimizde bulunan kabartma tozu yine doğal temizleyici olarak yardımımıza yetişiyor. Temiz nemli bez üzerine lekenin çokluğuna göre fazla veya az kullana bilirsiniz. Halıdaki lekeye bezle birlikte uygulayınız yaklaşık 20 dakika bekletin ve  soğuk su ile temizleyin çıkmayan lekeye tekrar uygulaya bilirsiniz sonrasında havalandırmayı unutmayınız.

⇒ Beyaz sirke kullanımı çok etkili bir çözüm eşit miktarda su ile karıştırıp sprey şişesinde uygulaya bilirsiniz ve ardından siliniz ve durulama yapınız ve kurutunuz.

⇒ Dökülen çayın hemen fazlasını alın ve evde en çok bulunan tuz ve kabartma tozunu üzerine dökün lekeyi emer ve sarı leke oluşumunu önler.

⇒ Uygulamalardan çözüm bulamadıysanız hidrojen peroksit kullanımı devreye giriyor, 1 çorba kaşığı 3 çorba kaşığı ılık su ile karıştırıp silme yapabilirsiniz,  çıkan lekenin ardından mutlaka durulama yapın ve kurutunuz.

Halı temizliği, Halıdaki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar ve Ev temizliğinde Bir Çok Püf Nokta Ve Pratik Bilgiler İçin Linke Tıklamanız Yeterli Olacaktır.                                                                                                                             ⇑

 

Halıdaki sarı lekeler nasıl çıkartılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ