Halka örgü modeli yapımı

Halka örgü modeli yapımı

Halka örgü modeli yapımı diğer adı ise yüzük örgü modelidir. Özellikle anne yelek modellerinde çok kullanılan örgü tekniğidir. Farklı örgü modelleri arayan hanımlarımız için güzel ve şık bir model olacağını düşünüyoruz.

Halka örgü modelini çeyizlik yelek modeli için seçebilirsiniz. Uzun atkı modeli olabilir. Bu modelimizin farklı ismi de yüzük örgü modelidir.

Örgü modelleri en çok sevilen ve uygulanan el işleri arasında yer almaktadır. Hobi veya ev bütçesine katkıda bulunan hanımlarımızın devamlı olarak ördükleri el işleridir.

yeni örgü modellerini öğrenmek isteyen hanımlarımız için video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır. Kolaylıkla uygulaya bilirsiniz. Yeni güzel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Halka örgü modeli yapımı

İp markasını sizlerin tercihine kalmıştır.

4 Numara şiş tercih edilmiştir. Sizler ipin kalın ve ince oluşuna göre şiş kullanımını seçebilirsiniz.

Halka örgü modelini yapacağınız modele göre ilmek sayısı artırarak başlayalım.

İlk ön ve arka sıradan haroşa örgüyle devam edelim. Baştaki ilk ilmeği boş ve en son ilmeği de düz örgü yapalım kenarlar düzgün durması için. Haroşa sıramız dan sonra ipi işaret parmağımıza dolarak ilk ilmekle tutturalım arada haroşa örgü ye devam daha sonra tekrarlayalım. Altı sıra haroşa örelim sonra parmağımaza dolayıp bıraktığımız ipleri aynı hizada olmasına dikkat ederek tutturalım. Bu şekilde modeli tekrarlayıp bitirelim. yapmak isteyen herkese kolay gelsin.

Örgü, örgü modelleri ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Tığ işi tercihiniz ise yaprak modeli için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Halka örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

My hobby life kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ