Canım Anne

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Hamam böceğinden kurtulmanın yolları nelerdir merak ediyorsanız aşağıdan en etkili kurtulma yöntemleri kolayca bulabilirsiniz.

Hamam böceği yaz aylarında çoğu evde ortaya çıkan bir böcek türüdür. Giderlerden veya dışarıdan kolayca eve giren hamam böcekleri eviniz ne kadar temiz olursa olsun çoğalıp yaşamaya devam edebilmektedirler. Hamam böcekleri çoğu evde sorun olmaktadır. Özellikle de havaların ısınması yani yaz aylarında artan hamam böceği sorunu çözmek istiyorsanız aşağıdan etkili hamam böceğinden kurtulma yollarını bulabilirsiniz.

Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

  • Bir adet soğanın kabuklarını soyup iyice doğrayın. Sonrasında bir kaba alıp üzerine kabartma tozu ekleyin. Bu karışımı evin her köşesine yerleştirin. Keskin koku hamam böceklerinin evden kaçmasına yardımcı olacaktır.
  • Defne yapraklarını ve nane yapraklarını taze haldeyken evin hamam böceği çıkan yerlerine koyun. Bu yaprakların keskin kokusu da böceklerin uzaklaşmasına fayda sağlayacaktır.
  • Bir soğanı doğrayın. Üzerine yarım kap sade un ve biraz su veya bira, şeker ve borik asit ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu karışımı evinizi temizledikten sonra banyo ve tuvalet başta olmak üzere her yere serpiştirin.
  • Karbonat ve şekeri de karıştırıp etkileyici bir hamam böceği savar yapabilirsiniz.
  • Kedi nanesi bitkisinin de keskin kokusu işinize yaracaktır. Kedi nanesi bitkisini evinizin köşelerine yerleştirin. Hamam böcekleri keskin kokunun olduğu bölgelerden uzaklaşmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ