Hasır Dantel Modelleri

Hasır Dantel Modelleri

Hasır deyince akla ilk gelen kurumuş bitki saplarından, sazlık gövdelerinden örülen kalın kilimler akla gelmektedir. Aslında hasır örgüye çok da uzak sayılmayız. Hepimizin çocukluğundan kalma iç içe geçirilerek örülmüş hasır sepetler aklına gelmektedir. Örgü severler bu iç içe geçirilerek örme sistemini örgüye de Örgü severler bu iç içe geçirilerek örme sistemini örgüye de taşımışlardır. Yine aynı şekilde hasır dantellerde mevcuttur. Sürekli değişen moda akımına bir yenisi daha eklenmiştir. Yeni sezonun trendleri ve moda akımları içinde yerini alan dantel hasır eşyalar, kıyafetler büyük ilgi görmeye başlamıştır.

Birçok kadının evinde fiskos, masa örtüsü olarak hasır modeli danteller görmek hiç de zor değildir. Hasır danteller görünüşte çok zor örüldüğü kanısına varılsa da aslında hasır örgü modeli,motifi çok kolay ve pratiktir. El becerisi olan kadınların rahatlıkla yapabileceğini söyleyebilirim.

İnternet sitelerinde, sosyal medyada birçok sayfada ve blogda hasır modeli dantel örnekleri bulmak mümkündür. Yapmak isteyen bayanlar buralardan takip ederek, örneklerin, motiflerin nasıl yapıldığını anlatan videoları izleyerek veya resimleri inceleyerek işe başlayabilirler. Bu resimleri inceledikten veya videoları izledikten sonra aynı yöntemi modeli kendileri de deneyerek hasır dantel örmeye başlayabilirler. İlk başta karışık ve zor gelebilir ama aslında oldukça kolay bir örgü şeklidir. El becerisi olan bayanlar rahatlıkla örebilir.

Danteller hiç şüphesiz ki her evin vazgeçilmezleridir. Her ne kadar eskide kalmış veya eski model olarak adlandırılsa da dantellerle sezonun trendlerini yakalayıp ortaya özgün işler, danteller çıkartabilirsiniz. Yeni ile eskiyi bir araya getirip sizde evinizi son moda dantellerle süsleyebilirsiniz. Eğer sizde sezonun yeni trend modası olan hasır dantel örmek istiyorsanız birçok internet sitesinden kolay dantel modelleri bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ