Havlu Kenar Örneği

Havlular evlerimizin olmazsa olmazları durumundalar. Bir çok konuda ihtiyaç duyduğumuz eşyalardır. Bu yüzden havlusuz ev kesinlikle yoktur. Ancak havlular kadar kenarları da önemlidir. Kenarlarında süslemeler, danteller ve işlemeler olur.

Mutfak ve banyo havluları genellikle kullanılan çeşitlerdir. Fakat süs havlular da artık özellikle çeyizlerin olmazsa olmazı durumunda. Havlular için dantel yapmadan önce mutlaka, havlu kenarı örneği araştırması yapılmalıdır. Çünkü o kadar çok model ve çeşit var ki bazen seçim yapmak bile zor olabiliyor. Tabi ki bu durumda en güzel ve gösterişli olanı seçmek en doğru karardır. Havlu kenarı örnekleri iki ve üç parçadan oluşur çoğunlukla. Fakat bazen bu tek kenar olarak da yapılabilir. Ayrıca bazı örneklerde ise bir kenar geniş olmak üzere diğer kenar ise aynı örneğin daha dar hale getirilmiş şekliyle süslenir. Örmeye başlamadan havlu kenarı çeşitleri kontrol edilirse eğer, sadece dantelden ibaret olan örneklerden farklı olarak boncuklarla, pullarla yapılan örnekler ve aynı zamanda iğne oyası olarak tabir edilen örneklerden de bulmak mümkün olabilir. Özellikle çeyizleri süslüyor demiştik. Hem de ne süsleme. Öyle bir kaç tane de değil çoğu zaman düzinelerce havlu kenarı yapılır. İşte bu yüzden havlu kenarı modelleri çok çeşitli olduğundan farklı farklı modeller kullanılarak istenilen adetlerde havlular hazırlanır.

Kesinlikle araştırmadan asla yapılmaması gereken bir iş olan havlu kenarları herkesin kolaylıkla yapabileceği modelleri de içerisinde barındırır. Bu yüzden özellikle genç kızlar ilk dantel örmeye havlu kenarından başlarlar ve bunlar mutlaka çeyizin bir parçası haline gelmektedir.

Tığ işi bölümümüzü inceleyerek çeyizlik pek çok modele ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ