Hayatınızı Kolaylaştıracak Makyaj İpuçları

Makyaj günlük hayatta hemen hemen hepimizin başvurduğu güzellik sırlarından biri. Yorgun bir cildi, şişmiş göz altlarını, ya da cilt lekelerini makyaj yardımıyla kapatıyoruz. Bu yazıda ise güzel görünmek için sıklıkla tercih ettiğimiz makyaj hakkında bazı bilgiler paylaşacağız. Hayatınızı kolaylaştıracak makyaj ipuçları ve doğru makyaj uygulamaları yapmak için sizler de bu basit yöntemleri deneyebilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-makyaj-ipuclari-5

Eğer bir gece önce uykunuzu alamadıysanız veya çok uyuduysanız yüzünüz şişecektir. Sabah uyandığınızda dışarıya çıkmadan önce yüzünüzün şişkinliğini gidermeniz gerekiyorsa, nemlendirici bir kremi yüzünüze uygulayın. Göz çevreniz için ise kullandığınız bir göz kremini sürüp, göz çevresine birkaç dakika masaj yapın. Böylece şişkinliklerden kurtulabilirsiniz.

REKLAM ALANI

hayatinizi-kolaylastiracak-makyaj-ipuclari-1

Pek çok kapatıcı fondöten denediniz fakat hala cilt renginize uygun olanı bulamadıysanız, doğru fondöten bulmanın ipuçları ile mükemmel bir fondöten bulabilirsiniz. Bunun için fondöteni el bileğinizde değil, çenenize denemenizi öneriyoruz. Çenenize uyguladığınız fondöten cilt renginiz ile uyumlu ise rengi kaybolacaktır.

hayatinizi-kolaylastiracak-makyaj-ipuclari-3

Cilt renginize uygun kapatıcıyı bulmak için ise sizlere birkaç önerimiz var. Öncelikle kapatmak istediğiniz bölgede oluşan renkleri tespit etmelisiniz. Örneğin kırmızı lekeleri ve kızarıklıkları kapatmak için yeşil ve alt tonlarında kapatıcı kullanabilirsiniz. Kışın gelmesiyle birlikte donuklaşan cildinizi pembe ve alt tonları kapatıcılar ile parlak bir hale getirebilirsiniz. Ton farkı bulunan ciltlerde açık rengi tamamlamak için mavi alt tonlarında kapatıcılar, koyu rengi tamamlamak için ise sarı renkli kapatıcılar kullanarak bütünleyebilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-makyaj-ipuclari-4

Cildinizi makyaja hazırlamak için ilk olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Ardından aydınlatıcı uygulamalısınız. Renk farklılığının olduğu bölümlere yağsız sıvı fondöteni küçük dokunuşlarla yayınız. Göz altlarına, dudak ve burun kenarlarına ise cilt tonunuza uygun renkte bir kapatıcı uygulayınız. Daha sonra uygun renkte bir toz pudra sürünüz. Bu şekilde cildiniz makyaja hazır hale gelecektir.

Sitemizde yer alan güzellik ve bakım kategorimizi inceleyerek cildiniz için pek çok püf noktası bulabilirsiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-makyaj-ipuclari-2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ