Canım Anne

Her an Tatile Çıkmaya Hazır Olun!

Karnelerin alınmasıyla artık tam olarak “tatil sezonu açılmıştır” diyebiliriz.Bütün yıl çalıştınız, yoruldunuz. Çocuklar sınav maratonunun stresinden karnelerindeki pekiyilerle kurtuldu. Ancak hala rahatlayamadınız çünkü henüz tatile çıkmadınız.  Şimdiye kadar bir tatil programı yapmadıysanız hemen işe koyulun. Zira önünüzde uzun bir bayram tatili var. Değerlendirmek hakkınız. Hem bi bakmışsınız eşiniz size güzel bir sürpriz yapmış ve tatil programını hazırlamış bile… İşte tam da bu noktada hızlı bir hazırlık süreci ile tatile çıkabilirsiniz. Ancak tatile çıkarken unutmamanız gerekenler var. Dolayısı ile bu telaş içinde hiçbir şeyi atlamamanız için bu yazımızı dikkatlice okumalı, harfiyen uymalısınız.

canım anne-57

Tatile çıkarken yanımıza neler almalıyız? Bunları bilmezsek tatilde ciddi sıkıntı yaşayabiliriz. Unutacağınız şeylerin tatilde bulunması kolay olsa bile ektra maliyete lüzum yok. Gelin tatil hazırlığını birlikte planlayalım;

İlk olarak tabiki nereye gidileceği kararlaştırılmalı, ancak bu tek başınıza karar veremeyeceğiniz birşey olduğu için bunu akşam ailecek komnuşmak üzere kenara koyalım. Nerede kalınacak kısmı da zaten tatil yapılacak yerle doğrudan alakalı olduğu için onu da bir sonraki aşamaya alabiliriz. Biz gelelim tatilde yanımızda nelerin bulunması gerektiğine. Bu sayede de tatil valiz hazırlama işine koyulabiliriz.

Valizimizde iki tip eşya bulunmalı. Biri ihtiyaçlar diğeri tarzlar… İhtiyaçlar listemizde tatil boyunca ihtiyacınız olabilecek malzeme ve eşyaları kapsıyor. Tarzlar ise tatmen tatilin modasına uygun olarak yanınızda bulunduracağınız eşyalar. İhtiyaçlarımız arasında Güneş Kremi,Sütü, losyonu baş rolleri oynuyor. Zira bronzlaşmanın etkin maddesi olmakla birlikte UV ışınlarından korunmanın da temelini oluşturuyor. Yani Sağlık için kullanımı şart. Plaj havlusu, şemsiye illaki olmazsa olmaz ihtiyacınız olacak. Deniz yatağı, çocuk simidi gibi ihtiyaçlar da çocukların hem eğlenmesi hemde güvenle denize girmesi için gerekli. Ütü, saç kurutma makinesi gibi ihtiyaçlarınız artık çoğu otel odalarında bulunduğundan yük etmeyin kendinize. Ancak mayo-bikini, pareo, plaj terliği gibi eşyalar hem tarz olmanızı sağlayacak hemde ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Dalış tutkunu isenizdeniz gözlüğünüzü ve şinorkelinizi muhakkak valizin bir gözüne sıkıştırın. Ve tabiki tatilin her saatinde kullanabileceğiniz ve hem ihtiyaç hemde tarz eşyalardan güneş gözlüğü ve şapkanızı da ihmal etmeyin.

İyi tatiller.

canım anne-59

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın