Her Çocuk Dağınık Mıdır?

Her Çocuk Dağınık Mıdır?

canımanne1

Çocuklarımız evimizin neşesidir. Varlıkları ile huzur buluruz, her daim mutlu oluruz. Ama buna rağmen çoğu ebeveyn çocuğundan şikâyetçidir. Bence biz anneler şikâyetçi olmak yerine sorunun özüne inmeyi öğrendiğimiz zaman bütün olumsuzluklar ortadan kalkacaktır. Bu sadece çocuğumuzun üzerinde değil problem yaşanılan herkesle sorunları çözebileceğiniz bir yöntem.

canımanne2

Çocuk gelişimi ile ilgili bütün konuları tek tek araştırıp hangi hareketler karşısında neler yapmamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Çünkü olayların geliştiği sırada bunu yapmaya fırsatımız kalmayabilir. O kadar ince bir çizgi ki bu çizgide nerede durduğumuzu bilmek ve bunu çocuğumuza belli etmemiz gerek.

canımanne3

Son zamanlarda çocuklara dair en çok duyduğum şikâyetlerden biri de çocukların dağınık oluşu. Peki, anneler sizce her çocuk dağınık mıdır? Tabii ki hayır! Bence annelerin ve babaların bu konudaki duruşu çok önemli. Hepimizin bildiği gibi çocuklarımız yumuşak bir hamurdan ibarettir onlara istediğimiz şekli verebiliriz. Hatta bizleri izleyip bize göre bile şekil alabilirler. Bu yüzden kendimiz doğru olanı yapmalıyız ki çocuğumuz da bizi örnek alıp doğrusunu yapsın.

canımanne5

Çocuğumuzun odası dağınıksa birlikte toplayabiliriz. Bu onu tek başına odasını toplamaya zorlamaktan kat kat daha iyi bir tavır olacaktır. Eğer hiçbir şekilde toplamaktan yana değilse onun odayı toplamasını eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin; çocuğunuzun odasında oyuncak sepeti varsa ve yerlerde oyuncaklar kol geziyorsa sepete yakın durup oyuncakları basket oynar gibi atarsa çocuk hem odayı toplamış olacak hem de eğlenmiş olacak. Odanın diğer dağınıklıklarını da eğlenceli hale getirerek toplayıp çocuğumuza yardım edersek belli bir süre sonra kendi başına yapar hale gelecektir.

canımanne4

Dağınık çocuk yoktur, ona yaklaşmayı bilmeyen ebeveynler vardır diye düşünüyorum. Hepinize çocuklarınız, aileniz ve sevdikleriniz ile mutlu günler diliyorum

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ