Hızlı Zayıflamak İsteyenler İçin Tarçın Diyeti

Hızlı Zayıflamak İsteyenler İçin Tarçın Diyeti

Havaların ısınmasıyla birlikte çoğu kadın yazın istediğini giymek için kışın aldığı fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyor. Gülben Ergen ve Demet Akalın’ın zayıflama sırrı olan tarçın diyeti ile hızlı bir şekilde zayıflayıp yaza formda girebilirsiniz.

Yaza formda girmek diyet ve spor ile mümkün olmaktadır. Herkesin sindirim sistemi, sağlığı farklıdır. Bu yüzden her diyeti bilip bilmeden uygulamak yanlıştır. Son zamanlarda verdiği kilolar ile oldukça dikkat çeken Gülben Ergen zayıflamasının sırrını tarçın diyetine borçlu. Tarçın diyeti hızlıca kilo vermek için oldukça etkili bir diyettir.

Gülben Ergen ve Demet Akalın gibi ünlü isimlerin tarçın diyetini yapmasındaki amaç tarçının kan şekerini ve kolesterolü düşürerek açlık hissini yok etmesidir. Kan şekerinin gün içerisinde sürekli yükselmesi açlık hissini arttırır buda daha fazla yemek yemeye neden olur. Tarçın diyeti ile sürekli tok hisseder ve daha az yemek yersiniz.

Tarçın Diyeti

Gerekli malzemeler: Çubuk tarçın, karanfil, sıcak su

Hazırlanışı: 1 su bardağı kaynamış sıcak su içerisine bir adet çubuk tarçını koyun. Daha sonra 10-15 dakika demlenmeye bırakın. İçmeden önce içerisine bir iki adet taze karanfil atın. Tercihe göre içerisine tadını hafifletmek için bir kaç damla limon da sıkılabilir.

Tarçın Diyeti

Kullanımı: Tarçın karışımını günde 3-4 defa içerek tüketebilirsiniz. Karışımı her gün taze olarak yapın. Yemeklerden önce karışımı tüketmeniz tokluk hissini arttıracak ve az yemek tüketmenize neden olacaktır. Ayrıca günde bir çay kaşığı toz tarçını tüketmekte kilo korumada oldukça etkili bir yöntemdir.

Uyarı: Diyeti yapmak fakat herhangi bir hastalığı olan kişilerin bir uzmana sormadan diyeti uygulamasını tavsiye etmeyiz. Tarçın doğal bir mucizedir fakat mide rahatsızlıkları veya kolesterol gibi hastalıkları olan kişilerin doktorlarına uyguladıkları diyetleri mutlaka belirtip onay almasında fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ