İbni Sina’nın Zayıflama Yöntemleri

İbni Sina’nın zayıflama yöntemlerini merak edenlere özel tüm detayları ve yöntemleri içeriğimizde sizler için hazırladık.

Günümüzün en önemli sorunlarından biri de kilo problemleridir. Kilo almak zamanımızda kaçınılmaz bir sorundur. Özellikle hazır işlenmiş gıdalar tüketmek, içerisinde bilmediğimiz yüksek şeker olan ürünler ve üreticinin tüketiciye bilgi vermediği bir sürü zararlı katkı maddeleri vardır.Hazır gıdalarda çoğu ürünün şeker değeri yüzde yirmi üzerindedir. Bu sağlık açısından oldukça zararlıdır. Durum böyle olunca alınan kiloları vermek için çeşitli yöntemler deneniyor. Bu sağlıksız yöntemler yerine tıp tarihinin akıllara kazınan ismi İbni Sina’nın öğütlerini uygulayabilirsiniz. Aşağıdan madde madde İbni Sina’nın zayıflama yöntemleri ile ilgili öğütlerini bulabilirsiniz.

İbni Sina’nın Zayıflama Yöntemleri

  • Her yemek arası en az mutlaka 4-5 saat olmalıdır.
  • Her yediğinizde çok aşırıya kaçmayın. Az ve sizi doyuracak kadar yiyin. Yediğiniz her fazla lokma verilmesi güç kilolar olacaktır.
  • Şifa hazımdadır. Bu nedenle hazmedebileceğiniz kadar yemelisiniz.
  • Nefsinizi kontrol edin. Tatmak ile doymak arasında ciddi fark vardır. Bu nedenle tadarken doymayı öğrenin.

İbni Sina’nın zayıflama ile ilgili öğütleri oldukça kısa ve nettir. Az yemek, aralıklı yemek ve hazmedebileceğiniz kadar yemek gerekir.
Kendinize en uygun zayıflama yöntemini bulmak ve kolayca kilo vermek için sitemizde yer alan diğer diyet ve spor konularını da inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ