İki renkli kese lif yapımı

İki renkli kese lif yapımı

İki renkli kese lif yapımı çeyizlik ve hediyelik yapabileceğiniz harika görseli olan yapımı oldukça kolay olan lif modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Lif modelleri son zamanların en çok uygulanan el işleri arasındadır. Yapımı kolay ve görsellikleri çok güzel olan lif örnekleri hanımlarımızın vazgeçilmez el işleri arasında olmaya devam etmektedir. Yapım aşamaları video anlatımlı olması ilginin artmasını etkilemektedir. Öğrenmek isteyen arkadaşlarımız youtube dan izleyerek modelleri kolaylıkla yapabilmektedir.

Farklı lif modelleri ve yeni tasarım lif çalışmaları sitemizde mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklayarak modellere ulaşabilirsiniz.

İki renkli kese lif yapımı

İki renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım, halka içine dört dolgulu fıstık yapalım, toplamda ara zincirleri bir ve üç zincir çekerek uygulanmıştır. Toplamda sekiz fıstık yapıyoruz.

Bitiş noktasındaki fıstığın tepesine fıstık yapalım, tekrar tepesine açık fıstık, dibine açık fıstık, yandaki fıstığın tepesine açık fıstık üç fıstığı birlikte topluyoruz. Hemen bitiş noktasına açık fıstık dibine açık fıstık birlikte kapatalım üç zincir çekelim sonraki fıstığın tepesine fıstık kapalı fıstık tekrar üç açık fıstık yaparak devam ediyoruz. Aynı işlemi devam ederek orta kısmı hazırlamış olduk, modelin devamında arttırma yaparak yıldız tekniği ile dilimleri istediğimiz boyuta getiriyoruz. İkinci renk ip ile bir sıra badem şekeri modeli uygulanmıştır. Tekrar beyaz ip ile aynı işlemi uyguluyoruz. Badem şekerini uygularken ara kısım ve köşe kısımlarına uygulanarak devam etmektedir. Toplamda üç sıra badem şekeri uyguluyoruz. Aynı parçadan iki parça yapalım, iki parçayı birleştiriyoruz. Ağız kısmını açık bırakalım. Kenar detayı ve bitişi için video anlatımı izleyebilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kese lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ