İki renkli yeni lif yapımı

İki renkli yeni lif yapımı

İki renkli yeni lif yapımı farklı örgü modellerinde tercih edeceğiniz tığ işi modelini lif modelinin dışında battaniye olarak tercih edebilirsiniz. Modelin görselliği harika olduğunu düşündüğümüz lif örneğini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Farklı lif örnekleri için sitemize mutlaka göz atmadan karar vermeyiniz. En yeni lif modelleri ve tasarım lif çalışmalarını bulabilirsiniz.

İki renkli lif modelleri oldukça görselliği güzel olan renk uyumunu güzel seçimi olunca model daha çok ön plana kendini çıkarmış olacaktır. Elinizde kalan ipleriniz varsa değerlendire bileceğiniz model olacaktır.

Lif modellerinde kare sıralı örnekler yapılışı kolay ve günlük lif modelleri için daha sık uygulanan model seçimleri arasında yer almaktadır. Kolay ve görselliği güzel görünen lif örnekleri tercih edilmektedir.

İki renkli yeni lif yapımı

Malzemeler: 2 renk lif ipi
2 numara 1.75 mm tığ
Makas

Yapılışı: Kullanacağınız alana göre zincir çekerek başlıyoruz. Lif modeli olarak örecekseniz istediğiniz büyüklükte. Battaniye modeli olarak çalışmak isterseniz 90 cm veya 100 cm olarak zincir çekebilirsiniz. Zincir üzerine ilk sırada kutucuklar ve model için yuva hazırlıyoruz. İkinci sırada model uygulamasına geçiyoruz. Model için hazırladığımız yuvanın içine bir tane ikili trabzan yapıp fıstık yapar gibi 5 dolgulu ilmekler topluyoruz ve iki iki olarak ilmeklerimizi kapattıktan sonra diğer yarısında da aynı işlemi yapıyoruz. Model uygulamaların da yuvaları oluştururken kaydırarak yuvaları örüyoruz yani modelin arasında kalacak şekilde ilerliyoruz.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı, hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

İki renkli yeni lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ