İki şiş kolay patik yapımı

İki şiş kolay patik yapımı çeyizlik modeller arasında yer alabilecek en güzel patik örneği diyebileceğimiz modeldir. Farklı renklerde ve ilmek azaltım daha küçük ayak numarasına göre uygulaya bilirsiniz.

Patik modelleri hanımlarımızın severek ve en çok ördükleri örgüler arasında yer almaya devam etmektedir. Yapılışları video anlatımlı olmak üzere birbirinden şık ve farklı patik yapılışları sayfamızda mevcuttur. Ziyaret etmeden veya linkimize tıklamadan karar vermeyiniz.

Yeni öğrenmek isteyen hanımlarımıza video anlatımlarımız oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

İki şiş kolay patik yapımı

İki Şiş Kolay Patik

37-38 numara ayaklar için uygundur

Malzemelerimiz 2 yumak patik ipi

3.5 numara misinalı ve normal şiş 3.numara tığ iğne

Patik modelimiz burun kısmından 11 ilmek atarak başlanır. 1 sıra da haroşa modeli yapıyoruz. Düz kısmında ortada düz ilmeğin sağında bir solundan bir ilmek artırıyoruz.

41 ilmek olana kadar arttırma yapıyoruz. Renkli iple yan kısmı için 20 ilmek haraşo örüyoruz. 25 diş haroşa olana kadar her iki yanını bu şekilde örüp bitiriyoruz.

Patiğin burun kısmı 4 ilmek kadar dikilir. Taban kısmı için 83 ilmek yan kısımlara birer ilmek çıkartılır. Topuk kısmında 20 ilmek sağ ve sol şişte 7 ilmek kalana kadar birer ilmek eksiltme yapılır. Kalan 7 ilmek 3 ilmek eksiltme yapılır topuk kısmı tamamlanır. Kenar oyası yapılır. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin.

Patik yapılışı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

İki şiş kolay patik yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ