İki şiş örgü patik yapılışı

İki şiş örgü patik yapılışı

İki şiş örgü patik yapılışı kolay şiş örgü patik modellerini sevenler için görselliği güzel olan yapılışı basit patik modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Patik modelleri çeyizler için birçok modeli uygulanmaktadır. Örgü el işlerinin sıkça yapılan örgü gurubunun içinde patik örnekleri yer almaktadır. Farklı model seçeneği geniş olan patik modelleri hanımlarımızın ilgisini arttırmaktadır. Kış aylarının en kullanışlı kıyafetleri arasında yer alan patik olmaktadır. Ayağımızı sıcak tutarken görselliğiyle şıklığı yansıtarak ev gezmelerinde patik modelleri ilgi görmektedir.

İki şiş örgü patik modelleri tercihiniz ise sitemizde birçok modelini bulabilirsiniz. Tunus işi ve beş şiş patikler, keçe taban, bot patikler olmak üzere herkesime uygun model seçeneğimiz mevcuttur.

İki şiş örgü patik yapılışı

1 adet patik ipi

Dikiş için iğne

Makas

3.5 mm şiş

37, 38 numara

Yapılışı: Patik modelinin yapılışına 52 ilmek atalım. Ters örgü tekniği ile 18 sıra haraşo örelim. 19.sırada 28 ilmek keselim. Kalan 24 ilmeği 1 ters 1 düz lastik örgü ile 13 sıra örelim. Arka sırada 28 ilmek şişimize atalım. Kalan 18 sırayı haraşo örelim. İpi uzun bıraktım ön dikişini büzdürme işlemi yapalım ve dikelim. Tabanı ve arka kısmın dikişini yapalım. Kenar oyasını yapıp modeli bitirelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Şiş örgü patik modeli, patik modelleri, örgü patik yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Fatmanın örgü evi youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

İki şiş örgü patik yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ